logo iszczecinek.pl

Polecamy Szczecinecki punkt krwiodawstwa nie zostanie zamknięty Rewolucja śmieciowa w Szczecinku. Za śmieci rozliczy nas licznik wody Kto strzelał do psa? Winnych nie ma. Pies nie żyje Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Polecamy

Beata Szydło już wyjechała. Joanna Pawłowicz na burmistrza [WIDEO]

07.09.2018 17:11
A A A
Zdjęcie do artykułu Beata Szydło już wyjechała. Joanna Pawłowicz na burmistrza [WIDEO]
fot. iszczecinek.pl

Beata Szydło w Szczecinku

Zgodnie z zapowiedzią dziś o godzinie 13 Szczecinek odwiedziła wicepremier Beata Szydło, która do naszego miasta  została zaproszona przez wiceminister środowiska Małgorzatę Golińską. Jej wizyta jest częścią trwającej kampanii wyborczej PiS. Podczas dzisiejszej wizyty  został ogłoszony kandydat na burmistrza Szczecinka popierany przez PiS.

Wizyta nie w parku, a w Centrum Ekologicznym

Spotkanie odbyło się w Centrum Ekologicznym (CEEiRJ). Miejsce zostało zmienione w ostatniej chwili. Oficjalnym powodem zmiany były prace porządkowe PGK w parku miejskim. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że chodziło jednak o grupkę głośno skandujących aktywistów z opozycji. Przez zmianę miejsca nie wszyscy goście mogli uczestniczyć w spotkaniu, co było spowodowane ograniczoną liczbą miejsc. Panią premier i gości przywitała Małgorzata Golińska.

Premier Szydło w swojej wypowiedzi nawiązała do wspomnień związanych ze Szczecinkiem. Tego że często przejeżdżała przez Szczecinek w drodze nad morze. Później, gdy została już parlamentarzystką do znajomości z Marianem Golińskim.

-A potem już miałam okazję poznać jego wspaniałą córkę, czyli Małgorzatę Golińską. I muszę powiedzieć państwu, że tym bardziej z wielką radością i z wielką ochotą jestem tutaj dzisiaj z państwem"- mówiła pani premier. W swoim wystąpieniu premier wspomniała o programie PiS "Dobra zmiana" i zaznaczyła, że musi być ktoś kto jest partnerem rządu i chce z tych programów i projektów skorzystać."

Obecny również na spotkaniu poseł Paweł Szefernaker podziękował Beacie Szydło za obecność w Szczecinku. Kolejne miejscowości, które dziś odiwedzi premier Szydło to  Wałcz, Sławno, Koszalin i Kołobrzeg.

Joanna Pawłowicz kandydatem na burmistrza Szczecinka

Następnie Małgorzata Golińska oficjalnie zaprezentowała kandydata na burmistrza Szczecinka Joannę Pawłowicz.

Poznaliśmy także kandydatów PiS na wójtów w powiecie Szczecinek. Na wójta gminy Barwice kandyduje Wojciech Osuch, wójta gminy Biały Bór Jacek Szwejda, wójta gminy Borne Sulinowo Marek Pasławski. Kandydatem na wójta gminy Szczecinek został zaś Grzegorz Szkwałek.

Na zakończenie wszyscy kandydaci ustawili się do pamiątkowego zdjęcia z premier Szydło i minister Golińską.

Cała konferencja w materiale wideo.

 

Podwyższone środki bezpieczeństwa w Szczecinku

Teren dookoła Centrum patrolowała policja i służby Biura Ochrony Rządu. Czuwali oni nad spokojem wizyty.

W materiale wideo utarczka słowna osób ubranych w koszulki z napisami konstytucja.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Wybory Samorządowe 2018