logo iszczecinek.pl

Polecamy Czy Poczta Polska wyrobi się z paczkami? Kulminacja Jarmarku Bożonarodzeniowego Restrukturyzacja ostatnią szansą dla PKS-u Jak mieszkańcy odbierają jarmark świąteczny? [SONDA] Za 178 mln remontują linię kolejową. Efekty już widać [WIDEO] Polecamy

Zawodnicy Husarii Race Team Szczecinek na Mistrzostwach Świata OCR w Kanadzie

19.10.2017 00:40
A A A
Zdjęcie do artykułu Zawodnicy Husarii Race Team Szczecinek na Mistrzostwach Świata OCR w Kanadzie
fot. archiwum zawodników

Izabela Frontczak, Rafał Różański i Piotr Świgoński to zawodnicy Husarii Race Team Szczecinek, którzy w ubiegły weekend wystartowali w Mistrzostwach Świata OCR (Obstacle Course Racing), czyli Mistrzostwa Świata w biegach z przeszkodami. Impreza odbyła się na terenie ośrodka narciarskiego Blue Mountain, położonego w prowincji Ontario, a udział w niej wzięło ponad 6 tysięcy zawodników z 67 krajów.

Zmagania odbywały się na dwóch dystansach - 3 i 15 km. Na krótszej trasie rywalizowano już w piątek, a do pokonania było 15 utrudnień. W sobotę uczestnicy zmierzyli się z dłuższym dystansem zawierającym 43 przeszkody. Trzeciego dnia rywalizowały drużyny. Nasza reprezentacja wystartowała na krótszym dystansie oraz drużynowo.

-Ogromnie jestem dumna z naszych szczecineckich zawodników –napisała na swoim facebookowym profilu Anna Gąsiorowska, koordynatorka Husarii Race Team Szczecinek. -Dali z siebie wszystko, fizycznie i mentalnie. Miesiące przygotować i duża pokora, bo wiedzieliśmy jaka droga nas czeka.  Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nasz wyjazd na mistrzostwa.

Na trasie nie brakowało różnego rodzaju przeszkód: ścian, lin, ramp. Zawodnicy czołgali się pod zasiekami i po błocie. Zmagania utrudniała pogoda. Padający deszcz sprawiał, że większość przeszkód stawała się śliska.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport