logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Wyciskali dla Jasia

15.05.2018 11:56
A A A
Zdjęcie do artykułu Wyciskali dla Jasia
fot. Robert Zabuski

W minioną sobotę (12 maja) w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Jasnej odbyły się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szczecinka w Wyciskaniu Sztangi Leżąc. Jednocześnie był to I Memoriał im. Rafała Bukowskiego. Organizatorami wydarzenia był Klub Sportów Siłowych Jurand „IKSS Jurand” oraz Fitness Center Szczecinek Anna Guzik- Sobolewska. Wydarzenie finansowo wsparł Powiat Szczecinecki. Imprezie przyświecał szczytny cel, bowiem zbierano fundusze na rzecz dwuletniego Jasia Korabiewskiego, chorującego na achondroplazję,  wymagającą stałej rehabilitacji, która pozwoli na przeprowadzenie w przyszłości operacji wydłużenia kończyn.

W samych zawodach wzięło udział ponad 130 zawodników, którzy do Szczecinka zjechali z różnych zakątków Polski. Nie zabrakło też pań, które podnosiły całkiem spore ciężary. Wyniki, które osiągali zawodnicy, zwykłych śmiertelników mogły przyprawić o zawrót głowy. Niejednokrotnie wyciskana sztanga przekraczała wagę 230 kg! Oprócz wyczynowych zawodników swoich sił chcieli spróbować również ci, którzy nie są stałymi bywalcami siłowni. Wszystko po to, aby pomóc małemu Jasiowi.

Piotr Rozmus

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport