logo iszczecinek.pl

Polecamy O kulturze fizycznej i obiektach sportowych - Porozumienie Samorządowe Zbigniew Bogusław KOŁODZIEJCZAK. Głosując na mnie wybierasz bezpieczniejsze i lepsze jutro, dla siebie i swoich bliskich Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

UKS Gwda Wielka z medalami na turnieju międzynarodowym

27.11.2017 09:30
A A A
Zdjęcie do artykułu UKS Gwda Wielka z medalami na turnieju międzynarodowym
fot. Alik Buczacki

W Międzynarodowym Turnieju Badmintona w Trzcińsko- Zdrój, który się odbył w sobotę 25 listopada klub UKS Gwda Wielka był reprezentowany jedynie przez rodzeństwo Zuzannę (8 lat) i Kacpra Kurek (13 lat).

Zuzia pojechałaby zdobyć doświadczenie startując po raz pierwszy w turnieju międzynarodowym i tu sprawiła wszystkim ogromną niespodziankę zdobywając w kategorii najmłodszych dziewcząt srebrny medal ulegając w finale faworytce turnieju 2: 1, jej brat Kacper startował w najsilniejszej kategorii chłopców do lat 13 i po wielu emocjonujących pojedynkach uplasował się na 3 pozycji zdobywając tym samym medal brązowy.

Na starcie tego turnieju do walki o medale przystąpiło ogółem 120 dzieci z wielu miast Polski jak i tez silna grupa młodzieży z Niemiec. Nasza skromna reprezentacja pokazała dużą wolę walki i pozostawiła po sobie niezapomniane wrażenia.

Za parę dni Kacper wyjeżdża na tzw. gimnazjadę do Lipian, czyli takie nieoficjalne mistrzostwa województwa zachodniopomorskiego w badmintonie życzymy jemu i całej ekipie następnych sukcesów.

Zarząd UKS Gwda Wielka

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport