logo iszczecinek.pl

Polecamy Czy Poczta Polska wyrobi się z paczkami? Kulminacja Jarmarku Bożonarodzeniowego Restrukturyzacja ostatnią szansą dla PKS-u Jak mieszkańcy odbierają jarmark świąteczny? [SONDA] Za 178 mln remontują linię kolejową. Efekty już widać [WIDEO] Polecamy

TENIS STOŁOWY. Antoni Biedziuk Mistrzem Polski

18.09.2018 11:57
A A A
Zdjęcie do artykułu TENIS STOŁOWY. Antoni Biedziuk Mistrzem Polski
fot. archiwum ZAWODNIKA

Piękna hala sportowa szkoły podstawowej w Poczesnej k/Częstochowy gościła w dniach 15-16 września zawodników uczestniczących w Mistrzostwach Polski Amatorów w tenisie stołowym. Wśród 131 pingpongistów był również przedstawiciel naszego miasta Antoni Biedziuk, reprezentujący na co dzień klub z Podkarpacia IKS Jezioro Tarnobrzeg. Jego występ należy uznać za wyjątkowo udany, ponieważ sięgnął on po tytuł mistrzowski. W kat. niepełnosprawnych zdobył w bezapelacyjny sposób złoty medal, nie tracąc przy tym żadnego seta. Zarówno w rywalizacji grupowej jak i turnieju głównym, pokonał swoich rywali w stosunku 3:0. Jest to pierwszy tytuł naszego zawodnika w tej kategorii.

- Pomimo, iż od mojego wypadku minęło już dwa lata, cały czas próbuję odnaleźć się w nowej rzeczywistości - mówi A. Biedziuk. -Kiedyś sport sprawiał mi radość, teraz pomimo wielu ograniczeń i ciągle towarzyszącego bólu, traktuję tenis wyłącznie jako formę terapii, dlatego każdy sukces ma dla mnie wyjątkowy wymiar.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport