logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

Szczecinek sercem sportowym regionu

02.11.2018 10:24
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinek sercem sportowym regionu
fot. Jakub Diakun, Janusz Tomaszewski

PROJEKT OBYWATELSKI

W/w projekt był tworzony w oparciu o doświadczenia wynikające z zaangażowania projektodawców w życie sportowe miasta. Miasto Szczecinek w opinii wielu osób ma potencjał, aby stać się sercem sportowym regionu, nie mniej nie może się nim stać bez odpowiedniego zaplecza infrastruktury sportowej szczególnie w odniesieniu do piłki nożnej. Modernizacja oraz rozbudowa obiektów o przeznaczeniu sportowym i okołosportowym ma na celu nie tylko popularyzację sportu jak również regionu, ponieważ rozwój ten popularyzuje region jako bazę do szkolenia młodych adeptów sportu. Rozpowszechnianie sportu winno zaczynać się nie na poziomie klubów, lecz już w szkołach. Projekt, o którym mowa ma na celu rozpowszechnianie piłki nożnej wśród młodzieży, dlatego też w/w projektodawcy uważają, iż nieodłączną częścią projektu winno być powstanie międzyszkolnej ligi piłkarskiej, która miałaby umożliwić trenerom klubów szczecineckich dostrzeżenie talentów piłkarskich.

Talenty dostrzeżone w tej lidze muszą mieć gdzie trenować dlatego należy przeprowadzić gruntowną modernizację obiektów sportowych począwszy od budowy dodatkowych boisk treningowych. Proponujemy budowę jednego krytego boiska treningowego z podgrzewaną murawą, boiska ze sztuczną nawierzchnią, dwóch płyt trawiastych przeznaczonych na rozwój sportowy młodzieży. Szczecinek posiada wiele niezagospodarowanych miejsc oraz budynków będących w złym stanie technicznym dlatego też, należy zwrócić uwagę, iż obiekt hali Ślusarni winien zostać rozebrany ze względu na jego stan techniczny, a w jego miejsce proponujemy postawienie hotelu  4-gwiazdkowego ze SPA. Mogłaby to być inwestycja realizowania ze współpracą np. z firmą Kronospan, Ministerstwem Sportu w porozumieniu z PZPN i Polskim Związkiem Lekkoatletycznym. Ponadto teren przy ulicy Artyleryjskiej (teren Zespołu Szkół Budowalnych) należałoby przeznaczyć w porozumieniu ze Starostwem Powiatowym na potrzeby hotelarsko szkoleniowe Regionalnego Ośrodka Treningowego w Szczecinku. Na terenie przyległym do stadionu Lechii (wjazd na stadion) należy wybudować budynek biurowy razem z szatniami, salą konferencyjną oraz wygospodarować tam pomieszczenia do działalności gospodarczej tj. gabinet odnowy biologicznej, rehabilitację, salę masażu, gabinet lekarski.

Jakub Diakun, Janusz Tomaszewski

 

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
Komentuj, nie obrażaj! Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport