logo iszczecinek.pl

Polecamy Odbyły się kolejne Mistrzostwa Szkół w Tenisie Wypadek na krajowej „jedenastce”. Zderzenie trzech samochodów Wiadukt zamknięty. Na Bugno przez najbliższy rok dojedziemy objazdami Pomorski Ośrodek Maszynowy „POM-EKO” zatrudni Polecamy

Szczecinecczanie na kultowym biegu w Bieszczadach. Przebiegli 108 km w słońcu, deszczu i błocie

19.06.2017 23:02
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecinecczanie na kultowym biegu w Bieszczadach. Przebiegli 108 km w słońcu, deszczu i błocie
fot. archiwum zawodników

19 godzin w słońcu, deszczu i błocie - a końcówka między śpiącymi niedźwiedziami – tak w wielkim skrócie podsumowują bieg czterej mieszkańcy Szczecinka - Artur Paszkiel, Tomasz Wolanin, Tomasz Czuk, Wojciech Gutkowski, którzy w długi czerwcowy weekend wystartowali w morderczym biegu po błotnistych Bieszczadach.

Biegacze ze Szczecinka wystartowali w Biegu Rzeźnika Ultra 100. Bieg ten jest zaliczany do prestiżowego Pucharu Polski Skyrunning. Ukończenie rywalizacji na tym dystansie daje 5 punktów kwalifikacyjnych do biegu UTMB, co oznacza że jest to bieg o jednym z najwyższych poziomów trudności. Wystarczy dodać, że na 139 startujących, aż 35 osób nie ukończyło tego biegu.

Na szlaku była prawdziwa (biegowa) rzeź. Biegacze musieli walczyć z kapryśną pogodą, błotem, upałem, własnymi słabościami i innymi niespodziankami. Pomimo trudu szczecinecczanie ukończyli bieg, a na mecie pojawili się po około 19 godzinach.

„Ultrarzeźnicy” dziękują swoim rodzinom za doping i cierpliwość! 

Zawodnicy przed biegiem...

...po biegu

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport

+ https://www.facebook.com/zpowietrza/ Reklama