logo iszczecinek.pl

Polecamy W czasie jazdy zapaliło się auto. Kierowca uciekł! Wodna niespodzianka od Mureny Wiadukt w remoncie. Utrudnienia w ruchu Poseł Lubczyk poparł Daniela Raka. Jakub Hardie-Douglas kandydatem do Sejmiku [WIDEO] Wielka ławka pojawiła się na środku ronda Piłsudskiego Polecamy

Szczecineccy Mastersi po raz pierwszy w Koszalinie

25.09.2017 08:35
A A A
Zdjęcie do artykułu Szczecineccy Mastersi po raz pierwszy w Koszalinie
fot. Andrzej Wojnicz

W dniach 23-24 września w Koszalinie odbyły się zorganizowane po raz pierwszy w historii I Otwarte Mistrzostwa Koszalina w Pływaniu MASTERS. Mastersi to zawodniczki i zawodnicy, amatorzy jak i byli zawodnicy w wieku od 25 lat do... górna granica wieku jest nieograniczona.

Startujący podzieleni są na kategorie wiekowe - co pięć lat oznaczone literami alfabetu. W jednym dniu można było wystartować na dwóch dystansach. W zawodach brała udział czternastoosobowa ekipa Mastersów ze Szczecinka. Mimo debiutu imprezy obsada zawodów była wyjątkowo silna. Łącznie startowało ponad 130 zawodników między innymi z: Poznania, Polkowic, Torunia, Szczecina, Warszawy, Gdyni, Kalisza, Koszalina oraz zawodnicy z Rosji.

Nasi Mastersi zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając 33 medale w tym: 12 złotych, 11 srebrnych oraz 10 brązowych. Nasz klub, w klasyfikacji medalowej, został sklasyfikowany na 8 miejscu na 23 zgłoszone do zawodów stowarzyszenia. Oto miejsca naszych zawodników: Krystyna Witkowska kategoria K zdobyła cztery złote medale, Ryszard Przelicki w kategorii K zdobył trzy złote medale, Alfreda Rabiej kategoria J zdobyła dwa złote i dwa srebrne medale, Zenon Sołtys kategoria L zdobył złoty i dwa srebrne medale, Ryszard Dębczyński kategoria H zdobył złoty i trzy brązowe medale, Anna Piotrowicz kategoria G zdobyła złoty medal, Krzysztof Chitruszko kategoria H zdobył dwa srebrne medale, Wiesław Bielicki kategoria H zdobył srebrny i dwa brązowe medale, Marek Czarnecki kategoria I zdobył srebrny i brązowy medal, Jerzy Szeligowski kategoria H zdobył srebrny i brązowy medal, Mariusz Piotrowicz Kategoria G zdobył srebrny i brązowy medal, Andrzej Wojnicz kategoria E zdobył srebrny i brązowy medal, Marek Szemat kategoria G zdobył brązowy medal oraz Tomasz Pałka kategoria D zajął w swoim biegu 5 miejsce.

Organizatorom gratulujemy udanych zawodów. Znakomita postawa naszych zawodników w Koszalinie to dobry prognostyk przed czekającymi nas zawodami, które odbędą się 21-22 października w Szczecinku. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy w sport i rekreację. Szczegóły na stronie www.masters.szczecinek.pl.

Andrzej Wojnicz

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport