logo iszczecinek.pl

Polecamy PiS obcina pensje włodarzom. Burmistrz Szczecinka też zarobi mniej Kąpieliska nad Trzesieckiem już czynne. Woda zdatna do kąpieli Jak to Mahonek z Parsęcka gwiazdą internetu został… Strefa Kibica wypełniona po brzegi, tylko zwycięstwa brak [WIDEO] Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Polecamy

Start reprezentantów Klubu Sportowego Pentathlon Szczecinek w Starogardzie Gdańskim

08.04.2017 17:19
A A A
Zdjęcie do artykułu Start reprezentantów Klubu Sportowego Pentathlon Szczecinek w Starogardzie Gdańskim
fot. Klub Sportowy Pentathlon Szczecinek

21 zawodników Klubu Sportowego Pentathlon Szczecinek wystartowało w Starogardzie Gdańskim podczas zawodów dwubojowych pod nazwą „Szlakiem Oktawii Nowackiej od dwuboju do pięcioboju”, reprezentantki Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Rio 2016, gdzie Polka zdobyła brązowy medal w pięcioboju nowoczesnym. Oktawia Nowacka pochodzi ze Starogardu Gdańskiego i organizatorzy zdecydowali nadać zawodom taką nazwę.

Większość naszych reprezentantów miała swój debiut w zawodach dwubojowych, najmłodsi zawodnicy  KS Pentathlon Szczecinek  od 8 do 12 lat mieli przepłynąć  50 m st. dowolnym oraz przebiec  600 m. Najlepsze wyniki wśród naszych zawodników osiągnęli Mateusz Pieńkos i Paweł Okuniewicz, którzy zdobyli srebrny i brązowy medale w kategorii wiekowej do 11 lat. Wszyscy zawodnicy dzielnie walczyli w zawodach i zdobyli bardzo dobre doświadczenie na przyszłość pokazując mocne strony charakterów.

Klub Sportowy Pentathlon Szczecinek istnieje 1,5 roku i w roku 2016 i w rankingu Ogólnopolskim znajdował się najwyżej spośród klubów ze Szczecinka uczestniczących w rywalizacji wieloboistów we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży w pięcioboju nowoczesnym.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom, którzy zdobyli medale oraz zawodnikom, którzy zaliczyli swój debiut.

Dziękujemy trenerom za przygotowanie naszych zawodników , rodzicom za pomoc i duże wsparcie naszego klubu oraz Władzom miasta Szczecinka za dotację  finansową dla naszego klubu a także firmie B-Max, która jest naszym sponsorem.

Życzymy sukcesów

Klub Sportowy Pentathlon Szczecinek 

Popularne tematy w dziale Sport