logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

SPORTY SIŁOWE. Wyciskali dla Kruszyny. Udany start Szymona Podolańczyka w Kołobrzegu

11.04.2018 07:59
A A A
Zdjęcie do artykułu SPORTY SIŁOWE. Wyciskali dla Kruszyny. Udany start Szymona Podolańczyka w Kołobrzegu
fot. archiwum zawodnika

7 kwietnia  w kołobrzeskiej hali Milenium odbył się Festiwal Sportów Siłowych Wycisk dla Kruszyny. Czołowy Polski zawodnik Strongman obecnie toczy największą walkę w swoim życiu. Grzegorz Szymański walczy z rakiem jądra. Akcja miała przede wszystkim wymiar charytatywny. Każdy mógł zakupić szczęśliwy los w wysokości 10 zł. Każdy los był szczęśliwy i miał swoją nagrodę. Wszystkie uzbierane pieniądze zostały przekazane na leczenie Grzegorza.

Pomysłodawcą  i głównym organizatorem był Marcin Racinowski, który pokazał wielkie serce, profesjonalizm i udowodnił po raz kolejny, że będąc osobą niepełnosprawną, poruszającą się na wózku, można pomóc drugiemu człowiekowi. Jest to idealny przykład dla nas wszystkich, że nie ma rzeczy niemożliwych.

W Kołobrzegu ponownie wystartował mieszkaniec Szczecinka Szymon Podolańczyk założyciel nowego klubu w Szczecinku IKSS Jurand. Festiwal rozpoczął się od turnieju wyciskania wielokrotnego. Mężczyźni zmagali  się z ciężarem masy ciała, natomiast kobiety z połową masy ciała. Po turnieju odbyły się pokazy sztuk walki oraz wystąpili czołowi reprezentanci Strongman.

Wyciskanie wielokrotne odbyły się w konkurencjach open kobiet, juniorów, seniorów, weteranów. Wszyscy zawodnicy startowali razem bez podziału na sprawnych i niepełnosprawnych. Po raz kolejny zawodnicy niepełnosprawni pokazali, że nie różnią się niczym z zawodnikami pełnosprawnymi.

-W kategorii senior  uplasowałem się na drugim miejscu. Zmagałem się z ciężarem 82,5 kg i uzyskałem 42 powtórzenia. Pierwsze miejsce zajął zawodnik niepełnosprawny, który podnosił sztangę o masie 50 kg i uzyskał końcowy wyniki 50 powtórzeń. Trzecie miejsce zajął zawodnik z Kołobrzegu Marcin  Kosut, który podnosił ciężar 92,5 kg i zaliczył 35 powtórzeń – podsumowuje swój start Szymon Podolańczyk. -Festiwal uważam za bardzo udany. Zwycięzcą był tylko Grzegorz Szymański. Moim zdaniem warto pomagać drugiej osobie, a tym bardziej jeżeli możemy to wykonać poprzez sport. Zmienić plany zawsze można jestem tego przykładem. Od stycznia bardzo ciężko przygotowywałem się do Mistrzostw Polski w Puławach i jednocześnie były to eliminacje do Mistrzostw Europy. Zawody te również odbywały się tego samego dnia.  Jak później się okazało mój wynik przy 185 kg dałby mi pewne drugie miejsce. Nie żałuje zmiany decyzji i nigdy nie będę bo wiem, że nieść pomoc innej osobie jest bezcenne –dodaje zawodnik.

12 maja w hali sportowej OSiR przy ulicy Jasnej 2 w Szczecinku o godzinie 9.30 odbędą się III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szczecinka w Wyciskaniu Sztangi Leżąc, które jednocześnie odbywają się jako I Memoriał im. Rafała Bukowskiego. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału. Zawody połączone będą z akcją charytatywną.  Zawodnicy, którzy wystartują opłacają wpisowe w wysokości 60 zł. Integracyjny Klub Sportów Siłowych Jurand uzbieraną kwotę przekaże i wesprze  chorego chłopca ze Szczecinka - Jana Korabiewskiego, który urodził się z wadą genetyczną achondroplazją. Fundusze będą zbierane na pierwszy turnus rehabilitacyjny tego chłopca, który wynosi 6.100 zł. Po ukończeniu 8 roku życia chłopca będzie czekała operacja, która na dzień dzisiejszy wynosi około 500 tys. zł. Wszystkie osoby, które chciałby wspomóc imprezę i chorego Jasia proszone są o kontakt pod numerem telefonu 501 490 066. W zamian organizatorzy oferują reklamę podczas zawodów oraz na koniec imprezy zostaną wręczone podziękowania.

Materiał prasowy

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport