logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Sportowy sukces zawodników Klubu Pływackiego w Białymstoku

22.08.2018 11:34
A A A
Zdjęcie do artykułu Sportowy sukces zawodników Klubu Pływackiego w Białymstoku
fot. archiwum zawodnika

W niedzielę (19.08) w Białymstoku odbywały się triathlonowe zawody z serii ELEMENTAL Tri Series. W ramach tej imprezy odbywał się także Puchar Polski oraz Turniej Nadziei Olimpijskich. Bardzo dobrze na Podlasiu spisali się reprezentanci Miejskiego Klubu Pływackiego Szczecinek.

Start i meta mieściły się tuż obok Zalewu Dojlidy. Na dystansie sprinterskim (2,5 km pływanie, 20 km jazdy rowerem, 5 km biegu) na szóstym miejscu zawody zakończył reprezentant Polski ze Szczecinka, Igor Siódmiak. W kategorii młodzieżowców został on sklasyfikowany na drugim miejscu za Piotrem Ławickim z Polkowic. Czas zawodnika MKP to 01:00:33.

Na dystansie supersprinterskim (2,5 km - 10 km - 2,5 km), najlepszy okazał się być Maciej Dąbkowski, który zwyciężył z przewagą blisko półtorej minuty nad drugim zawodnikiem. Czas szczecinecczanina na mecie wyniósł 37 minut i 3 sekundy. Pierwszych trzech zawodników i pierwsze trzy zawodniczki w każdej kategorii otrzymali pamiątkowe statuetki.

W międzynarodowym Turnieju Nadziei Olimpijskich na dystansie supersprinterskim, w kategorii Młodzików dziesiąte miejsce zajął Antoni Borys - jego czas końcowy to 35 minut i 16 sekund(3 miejsce wśród Polaków)

Organizatorem niedzielnych zawodów był Urząd Miasta Białystok we współpracy z Białostockim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji.

Gratulacje dla zawodników, trenera Sebastiana Siódmiak oraz Damianowi Borys za pomoc w sfinansowaniu i organizacji wyjazdu na zawody.

Kamil Biegański / MKP Szczeicnek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport