logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Rewelacyjny występ Marcina Chabowskiego w Great Scottish Run

02.10.2018 08:44
A A A
Zdjęcie do artykułu Rewelacyjny występ Marcina Chabowskiego w Great Scottish Run
fot. archiwum zawodnika

Tak szybko półmaratonu żaden Polak nie pobiegł od 16 lat!

W niedzielę w szkockim Glasgow odbył się półmaraton Great Scottish Run, w którym znakomity wynik osiągnął Marcin Chabowski. Uzyskał czas 1:02:24 i tym samym o 2 sekundy poprawił swój rekord życiowy z 2011 roku. Warto dodać, że tak szybko żaden Polak nie biegał półmaratonu od… 16 lat!

1:02:24 to czwarty najlepszy wynik w historii polskiej lekkiej atletyki. Szybciej od Chabowskiego półmaraton biegali tylko dwaj Polacy –  Piotr Gładki oraz Leszek Bebło, przy czym do tego pierwszego należy rekord Polski 1:01:35 z 2000 roku oraz trzeci najlepszy czas 1:02:20, który uzyskał w dwa lata później. Oba wyniki pochodzą z półmaratonu w Hadze. Natomiast Leszek Bebło swój czas 1:01:56 uzyskał 28 lat temu podczas biegu w Mediolanie.

Wietrzne Glasgow

Bieg w Glasgow toczył się w trudnych warunkach pogodowych, przy porywistym wietrze. – Gdyby tak nie wiało pobiegłbym jeszcze szybciej – powiedział nam Marcin Chabowski. – Tego dnia byłem na 61:50. Po prostu wiem to.  Cieszę się z dobrego biegu, ale nie popadam w euforię. – powiedział.  Na pytanie, czy zamierza powalczyć o poprawienie rekordu Polski w półmaratonie odpowiada wymijająco. – Celem jest poprawa wyników i szybsze bieganie, a ile to będzie to zobaczymy. Wiele zależy od warunków do trenowania. – powiedział zawodnik, którego rekord życiowy  2:10:07  to piąty najlepszy czas w historii polskiego maratonu.

Marcin Chabowski w niedzielnym biegu zajął 2. miejsce tuż za Brytyjczykiem Chrisem Thompsonem, który uzyskał wynik 1:02:07. Trzecie miejsce wywalczył Luke Traynor z czasem 1:02:56. Brytyjczyk w tym roku biegał już szybciej, w lutym w Barcelonie ustanowił swój rekord życiowy 1:01:57.

STS Pomerania

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport