Pokusa Mistrzem Polski!

11.04.2017 06:32
A A A
Zdjęcie do artykułu Pokusa Mistrzem Polski!

W ostatni weekend w Piotrkowie Trybunalskim odbywały się Mistrzostwa Polski w kickboxingu fedaracji PZKB w formule wyjątkowo widowiskowej czyli Full contact .

W turnieju wystartowało ponad 178 zawodników z 55 klubów z całego kraju, a w tym 2 zawodników KSW Szczecinek. Rewelacyjną formę zaprezentował Jakub Pokusa były wychowanek KSW (obecnie KKS Poznań) wygrał 3 pojedynki i zdobył tytuł Mistrza Polski w kat. -71kg. Zwycięskie pojedynki toczył w ogromnym tempie i wyjątkowo widowiskowo zostając okrzykniętym najlepszym zawodnikiem turnieju.

Ponadto dobrze pokazał się Dawid Czapiewski zdobywając ostatecznie brązowy medal do -75 kg w kategorii juniorów starszych. Dawid w pierwszym pojedynku pokonał przeciwnika przez KO natomiast w półfinale zdecydowanie prowadził na punkty, ale doznał kontuzji i pojedynek został przerwany.

Kolejnym zawodnikiem był Bartłomiej Mienciuk niestety w ćwierćfinale po ładnej i wyrównanej walce musiał uznać wyższość przeciwnika i wrócił bez medalu. Warto przypomnieć , że Bartek niedawno został Mistrzem Polski w taekwondo.

Mistrzowski turniej został rewelacyjnie przygotowany przez organizatorów a gościem honorowym był Marek Piotrowski – wielokrotny Mistrz Świata a zarazem żywa legenda kickboxingu na świecie.

Trenerami zawodników Klubu Sportów Walki ze Szczecinka są Krzysztof Pajewski oraz Zbigniew Sołtys.