Polecamy Nowa ciężarówka dla szkoły Znany jest już nowy skład osobowy Rady Powiatu Przy Połczyńskiej budują nowe boiska Zobacz kto zasiądzie w Radzie Miasta Polecamy

PŁYWANIE. 19 medali szczecineckich mastersów

22.05.2018 14:29
A A A
Zdjęcie do artykułu PŁYWANIE. 19 medali szczecineckich mastersów

W dniach 19-20 maja w Toruniu odbyły się IX Międzynarodowe Zawody Pływackie Masters o Błękitną Wstęgę Wisły. Były to zawody zaliczane do Pucharu Polski. Obsada zawodów była wyjątkowo silna. Oprócz siedmioosobowej reprezentacji Szczecineckiego Klubu Pływackiego Masters w zawodach uczestniczyło 260  zawodników z: Torunia, Białegostoku, Poznania, Zgierza, Warszawy, Olsztyna, Krakowa, Opola i Szczecina oraz zawodnicy z Rosji i Ukrainy.

Zawody rozegrano na nowoczesnym, ośmiotorowym basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Przygotowania do zawodów dały wspaniałe rezultaty. Nasi zawodnicy zaprezentowali się wyśmienicie, zdobywając 19 medali w tym: 12 złotych, 4 srebrne oraz 3 brązowe. Nasz klub, w klasyfikacji medalowej, został sklasyfikowany na 10 miejscu na 62 zgłoszone do zawodów stowarzyszenia.

Miejsca naszych zawodników: Irena Filipowska kategoria L zdobyła cztery złote medale, Alfreda Rabiej kategoria J zdobyła cztery złote medale, Zenon Sołtys kategoria L zdobył dwa złote medale, Krystyna Witkowska kategoria K zdobyła jeden złoty medal i trzy srebrne, Anna Piotrowicz kategoria G zdobyła jeden złoty medal, Ryszard Przelicki kategoria K zdobył jeden srebrny medal i dwa brązowe, Wiesław Bielicki kategoria H zdobył jeden brązowy medal.

Wyjazd na zawody był możliwy dzięki współfinansowaniu ze środków z Urzędu Miasta w Szczecinku. Kolejne zawody odbędą się we wrześniu w Koszalinie. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnej zabawy w sport i rekreację. Szczegóły na stronie www.masters.szczecinek.pl.