logo iszczecinek.pl

Dołącz do nas!

Lub

zapomniałeś hasła?

Nic nie szkodzi, podaj nam swój adres email a wyślemy Ci nowe

Czwartek, 24 kwietnia 2014
imieniny: Aleksandra, Horacego, Grzegorza

Polecamy Szczecinecki McDonald’s zamknięty „Kwietniówka” w ZS Społecznych STO Miniona noc: wybita szyba w Tico i włamanie do sklepu Pomóżmy zwierzętom ze schroniska wygrać karmę Polecamy

Niepełnosprawni sportowcy w wodzie

Awatar użytkownika Marcin

Marcin 07.05.2013 21:00

A A A
Zdjęcie do artykułu Niepełnosprawni sportowcy w wodzie
fot. iszczecinek.pl

We wtorek na szczecineckim basenie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w pływaniu Placówek Kształcenia Specjalnego. W Szczecinku mistrzostwa zorganizowane były po raz pierwszy.

W mistrzostwach udział wzięło 47 zawodników z 7 miejscowości: Polic, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Koszalina, Suliszewa, Waniorowa oraz Szczecinka. Startujący zawodnicy dopingowani byli przez licznie przybyłych z nimi kibiców.

Zawodnicy rywalizowali na dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym. Podczas zawodów była czysto sportowa rywalizacja, nowe rekordy i dużo dobrej zabawy.

Celem zawodów była popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej, promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój zainteresowań pływackich oraz umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej.

Głównym organizatorem zawodów był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. J. Brzechwy w Szczecinku. Przy organizacji pomógł Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Spółka Aqua – Tur. Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla wszystkich osób, które pomogły w organizacji zawodów, a w szczególności dla sędziów pływackich, którzy społecznie, profesjonalnie sędziowali zawody.

Komentarze 0

Popularne tematy w dziale Sport