logo iszczecinek.pl

Polecamy 35 Bieg uliczny memoriał Winanda Osińskiego w Szczecinku [NA ŻYWO] Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Sprzęt od WOŚP dla szpitala w Szczecinku Polecamy

Niepełnosprawni sportowcy w wodzie

07.05.2013 21:00
A A A
Zdjęcie do artykułu Niepełnosprawni sportowcy w wodzie
fot. iszczecinek.pl

We wtorek na szczecineckim basenie odbyły się Mistrzostwa Województwa Zachodniopomorskiego w pływaniu Placówek Kształcenia Specjalnego. W Szczecinku mistrzostwa zorganizowane były po raz pierwszy.

W mistrzostwach udział wzięło 47 zawodników z 7 miejscowości: Polic, Pyrzyc, Stargardu Szczecińskiego, Koszalina, Suliszewa, Waniorowa oraz Szczecinka. Startujący zawodnicy dopingowani byli przez licznie przybyłych z nimi kibiców.

Zawodnicy rywalizowali na dystansach 25 i 50 m stylem dowolnym, grzbietowym oraz klasycznym. Podczas zawodów była czysto sportowa rywalizacja, nowe rekordy i dużo dobrej zabawy.

Celem zawodów była popularyzacja pływania jako czynnej formy uprawiania rekreacji sportowej, promowanie zdrowego trybu życia wśród młodzieży ze szczególnym zwróceniem uwagi na rozwój zainteresowań pływackich oraz umożliwienie sprawdzenia swoich umiejętności pływackich w rywalizacji sportowej.

Głównym organizatorem zawodów był Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. J. Brzechwy w Szczecinku. Przy organizacji pomógł Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Spółka Aqua – Tur. Organizatorzy kierują szczególne podziękowania dla wszystkich osób, które pomogły w organizacji zawodów, a w szczególności dla sędziów pływackich, którzy społecznie, profesjonalnie sędziowali zawody.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport