logo iszczecinek.pl

Polecamy PiS obcina pensje włodarzom. Burmistrz Szczecinka też zarobi mniej Kąpieliska nad Trzesieckiem już czynne. Woda zdatna do kąpieli Jak to Mahonek z Parsęcka gwiazdą internetu został… Strefa Kibica wypełniona po brzegi, tylko zwycięstwa brak [WIDEO] Pijany kierowca busa potrącił rowerzystę [WIDEO] Polecamy

Na tej trasie można pobić wiele rekordów - Bieg Osińskiego już 23 kwietnia

06.04.2017 08:50
A A A
Zdjęcie do artykułu Na tej trasie można pobić wiele rekordów - Bieg Osińskiego już 23 kwietnia
fot. iszczecinek.pl

Tegoroczna 34. już edycja Biegu Ulicznego Memoriał Winanda Osińskiego, odbędzie się już 23 kwietnia czyli za 16 dni.

Winand Osiński to biegacz długodystansowy, maratończyk i pierwszy w historii olimpijczyk Ziemi Szczecineckiej. Jego dokonania w dziedzinie sportu zostaną uczczone już po raz 34. podczas Biegu Ulicznego, który zyskał już rangę międzynarodowego i jest też wpisany do ogólnopolskiego kalendarza imprez lekkoatletycznych.

Przypominamy, że ubiegłoroczny bieg jeżeli chodzi o liczbę uczestników był rekordowy. Na starcie stanęło prawie 600 biegaczy. Jeżeli chodzi o tegoroczny bieg, to jak do tej pory na liście startowej zarejestrowało się 442 zawodników i zawodniczek.

-Staramy się rokrocznie podnosić frekwencję tego biegu - mówi Maciej Makselon, dyrektor OSiR. -W tym roku czekamy na 700 biegaczy i na tylu jesteśmy przygotowani, mamy 700 pakietów startowych. Jesteśmy na dobrej drodze, bo statystyki zapisów pokazują, że jest tych zapisów więcej niż w ubiegłym roku. Zostało jeszcze ponad dwa tygodnie więc jest trochę czasu, a z doświadczenia wiem, że biegacze zapisują się w ostatniej chwili.

Jeżeli chodzi o trasę biegu to jest już wytyczona, i można ją zobaczyć na załączonej mapce.

-Bieg będzie dokładnie taki sam jak w zeszłym roku. Trasa wciąż omija remontowany Plac Wolności, żadnych zmian nie przewidujemy. To szybka tras z atestem Polskiego Związku Lekkoatletyki i wiele rekordów życiowych można na niej pobić - dodaje Maciej Makselon.

Przypominamy, że zapisy trwają do 17 kwietnia, ale organizatorzy proszą o nie zwlekanie do tego czasu. Wszystkie informacje można uzyskać na stronie www.bieg.szczecinek.pl.

/ES/

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport