logo iszczecinek.pl

Polecamy Co dalej ze szkołą w Gwdzie Wielkiej? [WIDEO] Piłkarze MKP Szczecinek przygotowują się do rundy wiosennej Rozmowa ze starostą o sytuacji w PKS Szczecinek [WIDEO] Młoda duchem, Młoda ciałem. Młoda na twarzy Polecamy

Michał Ponichtera trenerem UEFA A

02.12.2018 13:18
A A A
Zdjęcie do artykułu Michał Ponichtera trenerem UEFA A
fot. M. Ponichtera - Na zdjęciu Paweł Janas i Michał Ponichtera

Miło nam poinformować, że na zakończonym w piątek 30 listopada kursie trenerskim pod patronatem Polskiego Związku Piłki Nożnej tytuł Trenera UEFA A otrzymał  szkoleniowiec „Akademii Piłkarskiej” Szczecinek i nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku Michał Ponichtera.

Po trwającym prawie 10 miesięcy kursie, w trakcie którego 32 trenerów, nie tylko z województwa zachodniopomorskiego doskonaliło swoją wiedzę i prezentowało swoje umiejętności w piątek w polickim hotelu „Dobosz” uroczyście wręczono trenerskie dyplomy.
W trakcie trwania kursu trenerzy musieli zmagać się z wieloma wyzwaniami. Każdy z nich zobowiązany był do ocenianego przygotowania odpowiedniego konspektu treningowego, przygotowania i przeprowadzenia prezentacji, analizy meczu piłkarskiego, odbycia stażu trenerskiego w minimum pierwszoligowym zespole piłkarskim lub wiodącej akademii młodzieżowej w kraju lub za granicą oraz napisaniu i obronieniu pracy dyplomowej na wybrany temat.

Komisja, na której czele stał delegat PZPN, były selekcjoner Reprezentacji Polski Pan Paweł Janas jednogłośnie przyznała trenerowi ze Szczecinka opisany wyżej tytuł.
Warto zaznaczyć, że wśród uczestników kursu nie brakował znanych niegdyś byłych piłkarzy jak choćby Robert Dymkowski świetny napastnik „Pogoni” Szczecin, który rozegrał ponad 250 spotkań w ekstraklasie czy Mariusz Niewiadomski swego czasu świetny zawodnik „Lecha” Poznań z ponad 200 meczami na najwyższym poziomie piłkarskim w kraju.

Ostatnim szczeblem do osiągnięcia w strukturze trenerskiej jest tytuł UEFA Pro uprawniający do prowadzenia drużyn w ekstraklasie i pierwszej lidze.

źródło: Michał Ponichtera

Serdecznie gratulujemy!
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport