logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Medale szczecineckich pływaków w Kołobrzegu

26.04.2018 13:26
A A A
Zdjęcie do artykułu Medale szczecineckich pływaków w Kołobrzegu
fot. Kamil Biegański

W ostatni weekend w Kołobrzegu odbyły się X Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w Pływaniu. Były to zawody w których wzięło udział około 400 zawodników z całej Polski.W zawodach wzięli udział zawodnicy z Gdańska, Koszalina, Szczecina, Bydgoszczy, Piły, a nawet Świdnicy i Rawicza.

W zawodach nie mogło zabraknąć pływaków ze Szczecinka. Zawody trwały dwa dni i odbywały się na dystansach od 50 - 200 m wszystkimi stylami pływackimi. Nasi zawodnicy wystąpili w okrojonym składzie ponieważ również w Niedzielę w Szczecinku odbywała się bardzo ważna dla nas wszystkich impreza biegowa - Bieg Winanda Osińskiego. Część zawodników została w Szczecinku, aby powalczyć o medale w zawodach biegowych. Mimo skromnej ilościowo ekipy nasi zawodnicy godnie zaprezentowali się w zawodach w Kołobrzegu zdobywając dwa srebrne i jeden brązowy medal a nasza sztafeta zajęła wysokie 5 miejsce w gronie 23 ekip.

Nasi medaliści:

Mateusz Sosnowski - II miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym

Weronika Kowalewicz - II miejsce na dystansie 100 m stylem grzbietowym

Kacper Grześ - II miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Sztafeta wystąpiła w składzie: Kacper Grześ, Patrycja Nerć, Maciej Dąbkowski, Antoni Borys.

-Wszyscy nasi zawodnicy w trakcie zawodów poprawili swoje rekordy życiowe. Naszą ekipę uzupełnili: Zosia Nielipiuk, Tomasz Polehoński, Norbert Rossa, Kamil Rosicki, Konrad Szczepański. Gratuluje wszystkim zawodnikom oraz trenerom za wspaniałą pracę treningową -mówi Kamil Biegański, prezes MKP Szczecinek.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport