logo iszczecinek.pl

Polecamy Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Trwa pozimowe łatanie dziur w jezdniach Porozumienie Samorządowe organizuje kolejny turniej charytatywny [WIDEO] Polecamy

Kolejny sukces Szymona Podolańczyka w wyciskaniu sztangi leżąc

04.05.2018 09:47
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejny sukces Szymona Podolańczyka w wyciskaniu sztangi leżąc
fot. archiwum zawodnika

Zakończyła się międzynarodowa liga wyciskania sztangi leżąc. Zawody odbyły się w Łodzi pod nazwą International Beach Press League. Liga odbyła się w trzech rzutach. W zawodach wziął udział znany szczecinecki sztangista Szymon Podolańczyk, prezes Integracyjnego Klubu Sportów Siłowych Jurand. Szymon startował w wadze do 83 kg.

Pierwszy rzut odbył się w grudniu 2017 roku. Nasz zawodnik bój zakończył z ciężarem 185 kg co dało mu 3 miejsc. Drugi rzut odbył się w marcu i uplasował się na 2. miejscu z wynikiem 185 kg. Sędziowie nie zaliczyli ostatniego podejścia przy 190 kg. W minioną niedzielę odbył się trzeci i ostatni rzut tego turnieju.

-Trzecia edycja należała do mnie. Ustanowiłem nowy rekord życiowy. W trzecim podejściu zaliczyłem 195 kg. Zająłem w tym dniu 1. miejsce w kat. wagowej do 83kg. Sumując wszystkie 3 terminy turnieju uplasowałem się na 2. Miejscu. W mojej kategorii wagowej w turnieju łącznie wystartowało 38 zawodników z całej Polski. Ponadto zająłem 5. miejsce w kategorii służb Mundurowych do 105 kg. Z całego turnieju jestem bardzo zadowolony –mówi zawodnik.

W całym turnieju udział wzięło ponad 300 zawodników z całej Polski. Turniej był na bardzo wysokim poziomie pod kątem rywalizacji sportowej jak całego zaplecza.

-Rywalizowałem z bardzo mocnymi zawodnikami, którzy startują w Mistrzostwach Polski w Pucharze Polski i reprezentują nasz kraj. Nie ma co oszukiwać, ilość uczestników i ich wyniki świadczą o tym, że sporty siłowe w Polsce bardzo mocno się rozwinęły. Teraz, aby stanąć na podium trzeba być w bardzo dobrej formie -dodaje S. Podolańczyk.

Przy okazji zapraszamy wszystkich na I Memoriał im. Rafała Bukowskiego III Ogólnopolskie Mistrzostwa Szczecinka w wyciskaniu sztangi, które odbędą się 12 maja w Szczecinku, o godzinie 10.00 w hali sportowej przy ulicy Jasnej 2.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport