Polecamy Briefing prasowy Koalicji Obywatelskiej. Sport, inwestycje, budownictwo mieszkaniowe i opieka socjalna [WIDEO] W Szczecinku rozwija się turystyka wędkarska [WIDEO] Briefing prasowy KW Porozumienie Samorządowe [WIDEO] Wzruszające podsumowanie V kadencji Osiem pakietów dla Szczecinka Polecamy

Kolejny medal Mistrzostw Polski dla STS Pomerania

25.09.2018 08:38
A A A
Zdjęcie do artykułu Kolejny medal Mistrzostw Polski dla STS Pomerania

Magdalena Tomczak – Gołowicz wychowanka duetu szkoleniowego Doroty i Jakuba Juniewicz z medalem Mistrzostw Polski U-16 w biegu na 80 m ppł. Mistrzostwa odbyły się 21-23 września 2018 w Bełchatowie na nowo otwartym stadionie lekkoatletycznym.

Konkurencja była ozdobą całych mistrzostw, podczas biegów eliminacyjnych dwukrotnie poprawiony został rekord Polski w kategorii U 16, a nasza zawodniczka poprawiła rekord życiowy z wynikiem 11,96 wygrywając swój bieg eliminacyjny. W finale dwie zawodniczki uzyskały wyniki lepsze od rekordu Polski, a Magdalena Tomczak Gołowicz zajęła III miejsce z wynikiem 11,91 poprawiając ponownie rekord życiowy i jednocześnie rekord województwa zachodniopomorskiego.

Magda w biegu na 200 m ppł. z wynikiem 30,38 zajęła VII miejsce poprawiając również rekord życiowy i rekord województwa zachodniopomorskiego. Uczennica I klasy Zespołu Szkół nr 6 im Stanisława Staszica w Szczecinku jest kolejnym talentem pozwalającym z optymizmem patrzeć na przyszłość lekkiej atletyki w Szczecinku.