Polecamy Grunt to się wyspać Szczecinek daje włos! - Zbiórka włosów dla fundacji Rak'n'Roll Trwa nabór na Uniwersytet Dzieci i Młodzieży Polecamy

KAJAKARSTWO. Filip Weckwert Wicemistrzem Świata

05.08.2017 09:26
A A A
Zdjęcie do artykułu KAJAKARSTWO. Filip Weckwert Wicemistrzem Świata

W Pitesti (Rumunia) odbyły się Mistrzostwa Świata Juniorów w Kajakarstwie. W K-4 500 m Filip Weckwert z kolegami z osady zdobyli tytuł Wicemistrzów Świata!

Filip Weckwert, zawodnik Ludowego Klubu Kajakowego "Hubertus" Biały Bór po udanym starcie w tegorocznych Mistrzostwach Europy, przypomnijmy: V miejsce w konkurencji K-1 1000 m i złoty medal w K-4 500 m - osiągnął sukces w Mistrzostwach Świata.

Zawodnik "Hubertusa" wystartował w olimpijskich konkurencjach K-2 1000 m i K-4 500 m. W K-2 1000 m wraz ze swoim najmocniejszym rywalem z Polski, Przemysławem Korsakiem zajęli 7 miejsce w finale A, natomiast w K-4 500 m Filip z kolegami z osady: Wojciech Tracz, Przemysław Korsak i Bartek Grabowski zdobyli tytuł wicemistrzów świata ulegając tylko Niemcom tylko o setne sekundy.

-Jesteśmy dumni z Filipa, aczkolwiek ubolewamy wraz z zawodnikiem z faktu, że trener kadrowy nie wystawił dwóch najlepszych reprezentantów Polski w konkurencjach jedynkarzy (podobie jak w Mistrzostwach Europy). Filip bardzo dobrze sprawdza się w konkurencji K-1 1000 m - ta prestiżowa konkurencja jest dla niego "oczkiem w głowie" i z determinacją dąży do sukcesów w tej dziedzinie –powiedziałą Dorota Kwaśniewska, trener LKK Hubertus.