logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Intensywna końcówka sezonu Akademii Piłkarskiej

06.06.2018 10:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Intensywna końcówka sezonu Akademii Piłkarskiej
fot. Akademia Piłkarska Szczecinek

Najmłodsi piłkarze Akademii Piłkarskiej wspierani przez firmę Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. mieli w ostatnich tygodniach sporo obowiązków. Przede wszystkim finiszowała Liga Żaka KOZPN, ale były też organizowane inne turnieje.

Liga Żaka to cykliczna impreza, w której udział biorą drużyny z Powiatu Szczecineckiego. Oficjalna kwalifikacja nie jest prowadzona, gdyż w całej tej zabawie nie chodzi o wyniki. Po wielu edycjach turnieju, 27 maja w Barwicach rozegrany został finał, w którym udział wzięło w sumie siedem drużyn, w tym trzy ze Szczecinka. Dwie z rocznika 2010 i jedna z 2009 - podopieczni trenerów Macieja Góry, Szymona Dobrosielskiego i Kamila Kota. Poza turniejem na dzieci czekało dużo innych atrakcji - piłkarski dart, dmuchańce, bańki. Każdy uczestnik zawodów otrzymał także pamiątkowy medal.

Drużyna U8, która wystąpiła w Barwicach kilka dni później wyruszyła w daleką podróż do Rywałdu na Turniej o Puchar Wicestarosty Powiatu Starogardzkiego. Zawodnicy trenera Maćka Góry i trenera Szymona Dobrosielskiego spisali się na medal, i to złoty medal, wygrywając ten turniej!

Ponadto dwóch zawodników AP Szczecinek zostało wybranych do "najlepszej piątki turnieju". Byli to Dominik Stępień i Oskar Sulej. Brawo chłopcy!

Komplet wyników naszej drużyny:

AP Szczecinek - Victoria Kaliska I (7:0)

KP Starogard II - AP Szczecinek (0:3)

AP Rąbała Jedynka Pelplin - AP Szczecinek (0:1)

Pokolenia Lechii Gdańsk - AP Szczecinek (0:3)

AP Szczecinek - Pogoń Tczew (6:0)

Wynik w grupie "złotej":

AP Szczecinek - AP Rąbała Jedynka Pelplin (5:1)

KP Starogard I - AP Szczecinek (0:1)

FA Trójmiasto - AP Szczecinek (0:2)

Victoria Kaliska II - AP Szczecinek (0:5)

AP Szczecinek - U2 Bytów (0:2)

Bilans bramek: 33-3

Oprócz najmłodszych drużyn wspieranych przez firmę Kronospan Szczecinek Sp. z o.o. nie próżnują też starsi zawodnicy. Wyróżnić należy zespół U10 (trener Krzysztof Kutrowski / Robert Siwiński), który zajął drugie miejsce w turnieju IRAS CUP w Czaplinku i zespół U11 (trener Jarosław Kozanecki / Dorian Pacałaty) za wygranie Okręgowej Ligi Młodzika KOZPN oraz Ligi Orlika KOZPN, a następnie dzielną postawę w Minimistrzostwach Świata ZZPN rozgrywanych w Szczecinku.

Wiosną bardzo dobrze radzą sobie także młodzicy U12 (trener Marcin Brzozowski / Jarosław Kozanecki) i U13 (trener Michał Ponichtera) występujący w Regionalnej Lidze Młodzika KOZPN. W porównaniu do rundy jesiennej zdobywają zdecydowanie więcej punktów i pną się w górę tabeli.

AP Szczecinek

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport