Polecamy Przybędzie jednokierunkowych ulic [WIDEO] [NA ŻYWO] Konwencja Koalicji Obywatelskiej Mieszkańcy rozmawiają z dr Wiesławem Suchowiejko o przyszłości miasta Powiat dołoży do remontu wieży kościoła Mariackiego Polecamy

III maraton MTB Szczecinek 2018 na medal [ZDJĘCIA, WIDEO]

09.09.2018 15:55
A A A
Zdjęcie do artykułu III maraton MTB Szczecinek 2018 na medal [ZDJĘCIA, WIDEO]

Na starcie stres, ale na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal. Najpierw jednak trzeba było ukończyć wyścig. Jak było?

Piachy, wertepy, korzenie, kamienie.

Nie było najłatwiej na trasie, ale wszyscy byli zadowoleni na mecie. Były łachy piachu, odcinki pokryte grubymi korzeniami i kamieniami, przejazd wzdłuż stromizny „spychającej” do jeziora i kilka „pionowych”podjazdów i zjazdów. Zawodnicy startowali na dwóch dystansach 35km (dystans Mini) i 56km (Mega).

3, 2, 1 .. START

Równo o godzinie 11:00 wystartował dystans Mega. Dystans Mini planowany na 11:30 został przesunięty o kilka minut ze względu na przejeżdżający pociąg. Taką informację otrzymał organizator od PKP. Około 2-3 kilometry po starcie jest przejazd kolejowy (Opoczyska). Kiedy pierwsi kolarze dojechali do przejazdu pociąg już zdążył przejechać.

Dojazdówka, a później pętla

Dalej trasa wiodła piaszczystymi drogami polnymi do Dalęcina. Dwa kilometry za Dalęcinem był punkt, w którym zaczynała i kończyła się pętla maratonu. Wcześniejszy odcinek można traktować jako drogę dojazdową. Po jednym okrążeniu pętli zawodnicy z Mini wracali znaną sobie już trasą do mety w Szczecinku. Natomiast Mega mieli do przejechania dwie pętle.

Najkrócej ujmując zmagania na pętli rozgrywają się w pasie lasów od Góry Polskiej (203 m n.p.m.), przez tereny nad jeziorem Wielatowo aż do wsi Brzeźno. Szczegółowa trasa dla tych, którzy chcieli by przejechać ją własnym tempem dostępna jest na profilu SRS https://web.facebook.com/srszczecinek Członkowie klubu zapraszają do kontaktu. Do wspólnych przejazdów w dowolnym tempie.

To trzeci maraton i znowu

Organizatorem wyścigu jest Stowarzyszenie Rowerowy Szczecinek przy udziale z SAPiK i OSiR. To już trzecia edycja maratonu. Rokrocznie z sukcesem. Tym razem wystartowało 230 zawodników (w pierwszej edycji 160). Sprzyja także pogoda. Słońce i dwadzieścia kilka stopni w cieniu.
Magnesem przyciągającym kolarzy jest zróżnicowana trasa, niska opłata startowa i dziesiątki nagród. Około 1/3 zawodników obdarowana została nagrodami rzeczowymi za miejsca na podium oraz wylosowanymi w loterii kończącej imprezę.

Przybyli z całej Polski

Najwięcej było zawodników ze Szczecinka. Odwiedził nas m.in. Słupsk, Koszalin, Piła, Szczecin, Gdańsk ,Poznań. Najdalej miał do nas kolarz Jeleniej Góry. Najmłodszy ze startujących dziś uczestników ma 11 lat. Przejechał dystans mini 35km pod opieką taty.

Młodsi także startowali. Dla nich zostały zorganizowane zawody rowerkowe w miasteczku startowym. Jak zwykle w pełnej dziecięcej radości atmosferze zwyciężyli wszyscy. Oni także zostali poczęstowani drobnymi podarunkami.

Wyniki

Czołowe miejsca zajął znany z najważniejszych zawodów MTB w Polsce Rybczyński Bikes Remmers Tp-Link Team. Na dystansie Mega zwyciężył Michał Górniak czas 02:12:29, przed Hubertem Semczukiem (obaj Rybczyński Team) i Piotrem Przybyłem (Team Berotu). Pierwsza trójka na Mini to Paweł Żywicki (Baszta Bytów) ze zwycięskim czasem 01:26:08, Szymon Matuszak (Rybczyński) i Miłosz Zwierski (UKS Sportowiec Piła). Zawodników z Baszty było tym razem mniej niż w poprzednich edycjach, ale to do nich należą także zwycięstwa na Mini z poprzednich lat.

Najlepszy ze Szczecinka był Maciej Zięba. Ukończył dystans Mega na 20 miejscu. Reprezentuje SRS Szczecinek. Na krótszej trasie siódmy był Krzysztof Kotowicz. Krzysztof pochodzi ze Szczecinka, ale reprezentuje Consdata Supersportowy Team. Na 10 miejscu przyjechał zaś inny szczecinecki Krzysztof, Mielczarek. Z czasem 1:30:56 zamykał czołową dziesiątkę Mini.

III maraton MTB Szczecinek 2018 - ZDJĘCIA W DUŻEJ ROZDZIELCZOŚCI DO POBRANIA TUTAJ