logo iszczecinek.pl

Polecamy Burmistrzowie rozmawiali z marszałkiem o wsparciu inwestycji „Belferska grypa” dopadła nauczycieli z SP7 Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

II Otwarte Mistrzostwa Szczecinka w wyciskaniu klasycznym i wielokrotnym kobiet i mężczyzn

25.09.2017 08:51
A A A
Zdjęcie do artykułu II Otwarte Mistrzostwa Szczecinka w wyciskaniu klasycznym i wielokrotnym kobiet i mężczyzn
fot. Sławomir Kłuciejasz / foto-eska.pl

Już w najbliższą sobotę (30 września) odbędą się II Otwarte Mistrzostwa Szczecinka - memoriał im. Rafała Bukowskiego w wyciskaniu klasycznym i wielokrotnym kobiet i mężczyzn. Zawody odbędą się w hali sportowej przy ulicy Wiatracznej 5 o godzinie 9.00. Warzenie zawodników od godziny 7.00-8.45.

-Na chwilę obecną mam zgłoszonych 50 zawodników z całej Polski m.in. Gdańsk Sopot, Tczew, Koszalin, Kołobrzeg, Stargard, Szczecin, Łódź. Wrocław, Wałcz, Reda oraz ze Szczecinka –mówi Szymon Podolańczyk, organizator. -  Zawodnicy którzy uplasują się na podium otrzymają dyplom, puchar oraz nagrodę rzeczową. Pozostali zawodnicy dyplomem i upominkami do 6 miejsca. Bardzo chciałbym podziękować naszym lokalnym władzom  jak również wszystkim sponsorom, partnerom za wsparcie imprezy.  To dzięki wam odbędzie się turniej  w naszym pięknym mieście. Początkowo uzbierane pieniądze za udział w zawodach miały na celu wspomóc chorego na raka mieszkańca Rafała Bukowskiego niestety przegrał walkę z nowotworem i zmarł 30 sierpnia. Teraz uzbierane pieniądze zostaną przekazane rodzinie Rafała.

Zawody rozpoczną się od konkurencji wyciskania klasycznego Open kobiet. Następnie bój rozpoczną mężczyźni w kategorii wagowej i wiekowej tj: 67,5kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 125 kg,+125 kg Open junior do lat 23, senior, weteran, open mężczyzn. Startujemy na trzy komendy. Każdy z zawodników będzie miał trzy próby.

Po zakończeniu wyciskania klasycznego rozpocznie się wyciskanie wielokrotne Open kobiet połowy masy ciała oraz open mężczyzn masy ciała +/- 2,5 kg. Obowiązuje strój sportowy - krótkie obcisłe spodenki i koszulka na krótki rękaw. Zabrania się stosowania ściągaczy na łokcie, podbijania sztangi klatka piersiową. W godzinach 10-12 odbędzie się konkurencja podnoszeniu na drążku.  Opłata startowa wynosi w wyciskaniu klasycznym oraz w wielokrotnym po 40 zł, a podciąganiu na drążku 20 zł.

Wstęp na zawody jest wolny.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport