Polecamy Nowa ciężarówka dla szkoły Znany jest już nowy skład osobowy Rady Powiatu Przy Połczyńskiej budują nowe boiska Zobacz kto zasiądzie w Radzie Miasta Polecamy

Duathlon. Mamy wicemistrza Polski

20.05.2018 16:44
A A A
Zdjęcie do artykułu Duathlon. Mamy wicemistrza Polski

W Rumi odbyły się Mistrzostwa Polski w Duathlonie. Najlepsi triathloniści z całej Polski rywalizowali najpierw biegnąc 2,5 km potem wsiedli na rower i pokonali 10km. Na koniec 1,5 km biegu.

Historyczny sukces dla naszego miasta i klubu odniósł zawodnik Miejskiego Klubu Pływackiego Antoni Borys, który w kategorii młodzików dobiegł do mety jako drugi i został wicemistrzem Polski!

W kategorii Seniorów 4 miejsce zajął Igor Siódmiak-reprezentant Polski w Triathlonie ze Szczecinka. Na 4 miejscu przegrywając medal o tylko 2 selkundy, zajął nasz drugi zawodnik - Maciej Dąbkowski.

Dodatkowym sukcesem Szczecinka jest fakt,  że sędzią głównym zawodów był znany szczecinecki nauczyciel, trener i były wiceprezes Polskiego Związku Triathlonu - Jan Gulczewski. Z dużą satysfakcją dekorował medalem zawodnika ze Szczecinka.