logo iszczecinek.pl

Polecamy W Szczecinku na razie nie oddasz krwi. Co się wydarzyło? Szczecineccy nauczyciele chcą strajkować. ZNP: Piłeczka jest po stronie rządu Szykują się zmiany personalne w szczecineckim szpitalu. Rozmowa ze starostą Koniec zimy na budowie obwodnicy Szczecinka [WIDEODRON] Przejdą nocą 49 kilometrów. Trwają zapisy na Ekstremalną Drogę Krzyżową Polecamy

Dobre występy młodych szczecineckich tenisistów ziemnych

18.12.2018 10:34
A A A
Zdjęcie do artykułu Dobre występy młodych szczecineckich tenisistów ziemnych

Dobre występy młodych szczecineckich tenisistów ziemnych

W dniach 15-16.12.2018 na kortach Centrum Tenisowego AQUA-TUR odbył się Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Skrzatów i Skrzatek (zawodniczki i zawodnicy w wieku do lat 12). Turniej wprowadzony był do kalendarza Polskiego Związku Tenisowego, zaś organizatorem turnieju było Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe (SzTT). W turnieju udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z Dobrzycy, Gorzowa Wielkopolskiego, Koszalina, Piły, Poznania, Sopotu, Słupska, Szczecina, Ustki, Wałcza oraz spora grupa zawodników ze Szczecinka. Po dwóch dniach zaciętych rywalizacji, które zostały rozegrane na kortach krytych, wyłoniono zwycięzców.

Wśród dziewcząt - w grze pojedynczej zwyciężyła Anna Siegert (Szczecineckie Towarzystwo Tenisowe) pokonując w finale Laurę Starczewską (Stowarzyszenie Klub Tenisowy Oxford Słupsk) wynikiem 6:3,6:3. Trzecie miejsca zajęły Hanna Giżewska (Sopot Tenis Klub) oraz Zofia Janusz (Park Tenisowy Olimpia Poznań).

W grze podwójnej dziewcząt: para Anna Siegert i Laura Starczewska pokonała w finale 6:2 6:3 parę Rozalia Kokar (Stowarzyszenie Sportowe Bałtyk Tennis Club Koszalin) i Zofia Janusz.

Wśród chłopców - w grze pojedynczej zwyciężył Mikołaj Hinca (UKS Piątki Wałcz) pokonując w finale Krzysztofa Wojtasiaka (Fundacja „Szczecińska Akademia Tenisowa”) wynikiem 6:4, 6:4. Trzecie miejsca zajęli Piotr Kluj (GOD-POL Szkoła Tenisa – Robert Godlewski Gorzów Wielkopolski) oraz Szczepan Kaczanowski (Stowarzyszenie Sportowe Bałtyk Tennis Club Koszalin).

W grze podwójnej chłopców: para Piotr Kluj i Krzysztof Wojtasiak pokonała w finale 7:5, 3:6, 10:3 parę Mikołaj Hinca oraz Szczepan Kaczanowski.

Komunikat i zdjęcia: Józef Szpakowski - Sędzia Naczelny Turnieju

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport