logo iszczecinek.pl

Polecamy Escape Room znów otwarty Muzem wyprowadzi wystawy w przestrzeń publiczną Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Bartłomiej Mienciuk najlepszym zawodnikiem akademickim Mistrzostw Polski

21.05.2018 11:22
A A A
Zdjęcie do artykułu Bartłomiej Mienciuk najlepszym zawodnikiem akademickim Mistrzostw Polski
fot. archiwum

W dniach 17-18 maja 2018 r. w Lublinie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w kickboxingu w formule light contact. W zawodach wystartował zawodnik z klubu KSW Szczecinek - Bartłomiej Mienciuk, który w kat. 79 kg zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski. Po wygranych walkach eliminacyjnych w półfinale pokonał jednogłośnie na punkty zawodnika AZS Politechnika Lubelska Michała Białka i był to rewanż za ubiegłoroczne mistrzostwa, gdzie obaj zawodnicy również spotkali się w półfinale i wówczas po kontrowersyjnym werdykcie sędziowskim stosunkiem głosu 2:1 zwyciężył zawodnik z Lublina.

W finale Bartłomiej Mienciuk pokonał zawodnika z klubu sportowego Zamek Kurzętnik Piotra Kołkowskiego, wygrywając w drugiej rundzie przed czasem przez przewagę techniczną i został uznany najlepszym zawodnikiem Mistrzostw.

Warto podkreślić, że ww. tytuł jest trzecim tytułem mistrzowskim w 2017 r. zdobytym przez Mienciuka. Wcześniej zdobył złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Taekwondo oraz złoty medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w kickboxingu.

Również w miniony weekend w Budapeszcie odbył się Puchar Świata Seniorów w kickboxingu w formule full contact, gdzie w kat. 71 kg pierwsze miejsce zdobył wychowanek KSW Szczecinek, a obecnie KKS Sporty Walki Poznań Jakub Pokusa.

Trenerami Bartłomieja są Krzysztof Pajewski i Zbigniew Sołtys

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport