logo iszczecinek.pl

Polecamy Powiat dołoży do remontu wieży kościoła Mariackiego Porozumienie Samorządowe Szczecinek - Briefing w centrum miasta Briefing prasowy PiS w Zamku Mieszkańcy są naprawdę wkurzeni. Kto to zrobił? Polecamy

Baja Szczecinek. Rajdowy weekend w Szczecinku i regionie [WIDEO, TRASY, STREFY KIBICA]

21.09.2017 13:54
A A A
Zdjęcie do artykułu Baja Szczecinek. Rajdowy weekend w Szczecinku i regionie [WIDEO, TRASY, STREFY KIBICA]
fot. organizatorzy

Poligon w Czarnem jest doskonale znany kierowcom ścigającym się w rajdach cross country, ale w tym roku rajdowa kawalkada po raz pierwszy zawita też na poligon Okonek oraz do bazy w Szczecinku. Listę zgłoszeń otwiera polsko-czeski duet Miroslav Zapletal-Bartosz Momot. 

Miłośników sportu motorowego zapraszamy już od rana w piątek, 22 września – pełną parą działać będzie park serwisowy na placu Koncertowym w Szczecinku, o 8.30 rozpoczynają się badania techniczne. Na godzinę 16:00 zaplanowano start honorowy przy muszli koncertowej na ulicy Ordona (utrudnienia w ruchu od godziny 15:00 -18:00) w Szczecinku oraz mierzący 4,15 km prolog (Plac Koncertowy). 


Offroadsport Łukaszewski Rally Team zaprasza do Szczecinka

Sobota to intensywny dzień ścigania. Organizatorzy wytyczyli dwie próby specjalne: Czarne (57 km) oraz Okonek (43 km) – na zawodników wszystkich klas czekają dwie takie 100-kilometrowe pętle. Start pierwszego zawodnika do pierwszego odcinka przewidziany jest o 8.20. Razem z prologiem da to ponad 200 km „oesowych”, co oznacza, że punkty zdobyte w Szczecinku pomnożone będą przez 2. Na każdej z prób czekają też specjalne strefy przygotowane dla kibiców. Poniżej strefy na terenie byłego poligonu przy os. Zachód.


Krótkie relacje z trasy "na żywo" będziecie mogli zobaczyć na naszym facebookowym profilu: facebook.com/iszczecinek


Z numerem 101 na trasę wyjedzie duet Miroslav Zapletal-Bartosz Momot. To obrońcy tytułu mistrzowskiego z 2016 r. i aktualni liderzy klasyfikacji. Tuż za nimi ustawiono załogę Marcin Łukaszewski-Magdalena Duhanik – możemy spodziewać się emocjonującej walki, bo Marcin i Magda jeszcze nigdy nie byli tak blisko upragnionego tytułu Mistrzów Polski. A może z tego pojedynku zwycięsko wyjdzie… ktoś inny, np. Dariusz Jedliński lub Krzysztof Antończak? Zaciętej rywalizacji możemy spodziewać się też w grupie aut seryjnych – czołową dwójkę zawodników, tj. Grzegorza Szwagrzyka i Roberta Kufla dzieli zaledwie kilka punktów.

Dużo zgłoszeń napłynęło również do pucharu Polski. Najliczniejszą grupę stanowią ekipy startujące w pucharze Dacii (7 Dusterów z duetem Wicentowicz-Boba na czele). Ciekawostką są załogi zagraniczne – Per Bertelsen (Suzuki Jimny) czy Carsten Danne (Toyota FJ Cruiser) to kierowcy znani w tych stronach, bo już niejednokrotnie ścigali się w Czarnem. Są też oczywiście liderzy pucharu, czyli Łukasz Bzdyl (numer 201) oraz Jacek Soboń (202).

Na liście zgłoszeń Pucharu Polski w Rajdach Baja znalazło się ponad 20 ekip. Nazwiska takie jak Krzysztof Jarmuż, Piotr Serbista, Arkadiusz Lindner czy Mateusz Budziło są doskonale znane miłośnikom sportu motocyklowego oraz kibicom śledzącym zmagania quadowców.

Baja Szczecinek to 6. eliminacja Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych (RMPST), 6. eliminacja Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych (RPPST - dla kierowców bez licencji) oraz 6. eliminacja Pucharu Polski w Rajdach Baja (PPRB - dla motocyklistów, kierowców quadów i pojazdów UTV). Ostatnia runda wymienionych cykli to Baja Inter Cars (20-22 X w Żaganiu). Baja Szczecinek stanowi też 5. (ostatnią) rundę zmagań Dacia Duster Elf Cup (DDEC).

UWAGA!

Odcinki specjalne umieszczone są w większości na terenie niedostępnym dla ruchu. Dojazd jest możliwy praktycznie tylko do stref kibica. Jazda po innych szlakach jest niedopuszczalna i grozi wtargnięciem na odcinek specjalny! Narażacie się też na mandaty ze strony straży leśnej.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport