logo iszczecinek.pl

Polecamy KLER - marketingowy majstersztyk Wybory samorządowe 2018: Jak oddać głos? [wideo] Wyjechał busem pod Audi "Gaudeamus Igitur" w Krono Design Center Trwa cisza wyborcza. Komentarze na portalu iszczecinek.pl wyłączone Polecamy

4 lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Szczecinku

23.06.2017 08:26
A A A
Zdjęcie do artykułu 4 lata Akademii Piłkarskiej Reissa w Szczecinku
fot. AP Reiss

W tym roku miną już cztery lata, odkąd młodzi mieszkańcy Szczecinka i okolic mają okazję brać udział w profesjonalnych treningach pod egidą Klubu Sportowego Akademia Piłkarska Reissa. To właśnie tu, niemal każdego dnia swoją pasję i miłość do futbolu rozwija blisko 140 młodych piłkarzy.

W Akademii wszystkie grupy wiekowe mają przydzielonego trenera oraz asystenta, którzy wspólnie prowadzą zajęcia i dbają o rozwój każdego zawodnika. Jest to możliwe dzięki temu, iż biorą oni udział w stażach zagranicznych, a także dokształcają się dzięki specjalnie wyodrębnionej jednostce w klubie – Dziale Sportu, która stale współpracuje z m.in. Herthą Berlin – dwukrotnym mistrzem Niemiec czy Twente Enschede – mistrzem Holandii z 2010 roku, zdobywcą m.in. Ligi Europy i Pucharu Holandii.

Rozkwit Akademii w Szczecinku aktywnie monitoruje także jej Patron – Piotr Reiss. Legenda polskiej piłki niejednokrotnie brała udział w treningach z miejscowymi dziećmi. – Po tych kilku latach widzę, że cały Szczecinek może być dumny z pracy jaką osoby związane z Akademią wkładają w jej rozwój. Bez wątpienia sprawne działanie nie byłoby możliwe bez wzorowej współpracy między władzami, trenerami, szkołami, a także rodzinami z dziećmi. Wszyscy zaufali Akademii i za każdym razem, kiedy odwiedzam Szczecinek słyszę same pochwały odnośnie aktywności klubu – chwali król strzelców Ekstraklasy w sezonie 2006/07.

Warto również podkreślić, że Akademia Piłkarska Reissa na swoim koncie ma już budzące podziw sukcesy. Poza dobrą zabawą i prawdziwą dawką endorfin to nieustanny rozwój pasji do piłki nożnej! Podczas działalności klubu udało nam się osiągnąć:

  • 1. miejsce w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, (Trampkarz, rocznik 2002)
  • 1. miejsce w rozgrywkach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, (Żak, rocznik 2007)
  • 1. miejsce w Turnieju FootballPro Cup Masters V 2016 rocznik 2007 r.
  • 3. miejsce na Klubowych Mistrzostwach Polski w Warce rocznik 2007 i 2008
  • 1. miejsce w Turnieju Football Park Leszno Cup (rocznik 2008)
  • 1. miejsce w Turnieju Śrem Cup (rocznik 2008)
  • 1. miejsce w Turnieju Radomiak Cup (2007r.)

 

Z nadejściem kolejnego roku działalności Akademii w Szczecinku, koordynator klubu, Artur Kurzydłowski z optymizmem patrzy w piłkarską przyszłość. 

Zapraszamy wszystkie dzieci na treningi zapoznawcze, podczas których także rodzice mogą zobaczyć, jak wyglądają zajęcia sportowe prowadzone przez kompetentne osoby, które mają w sobie ogromną pasję i zaangażowanie. Trenujemy cały rok, a ferie zimowe i wakacje spędzamy na profesjonalnych obozach i półkoloniach ze SportujMy.pl.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z koordynatorem lokalizacji – Arturem Kurzydłowskim, pod numerem tel.: 502428282

Magdalena Rychlik

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport