logo iszczecinek.pl

Polecamy Ile zarabiają nauczyciele w Szczecinku? BORNE SULINOWO. Pożar w ośrodku wypoczynkowym Kontrola nad kominami! Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

100 zgłoszeń w… 18 minut. Rekordowe zainteresowanie zawodami wędkarskimi

28.03.2018 18:56
A A A
Zdjęcie do artykułu 100 zgłoszeń w… 18 minut. Rekordowe zainteresowanie zawodami wędkarskimi
fot. iszczecinek.pl

Takiego zainteresowania nikt z organizatorów zawodów wędkarskich Crazy Fishermen Trophy Szczecinek 2018 nikt się nie spodziewał. Zapisy na zwody rozpoczęły się dokładnie w miniony poniedziałek o godzinie 20:00. Po chwili serwery organizatorów aż się grzały od ilości wejść na stronę rejestracji. Okazało się, że po jedynie 18 minutach lista startowa była już w stu procentach zarezerwowana. Dodajmy, że rejestracja odbyła się na zasadzie kto pierwszy ten lepszy.

Mariusz Getka, prezes Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i jednocześnie jeden z pomysłodawców zawodów nie kryje zadowolenia z tak ogromnego zainteresowania kolejną edycją szczecineckich zawodów wędkarskich. To tylko pokazuje, że po pierwsze edycji imprezy, wędkarze bardzo chętnie wracają do Szczecinka i na dodatek zapraszają kolejnych miłośników wędkarstwa. Na liście startowej znaleźli się najlepsi wędkarze z całej Europy. Telefony w sprawie zapisów dzwonią do dziś.

Ze względu na tak ogromne zainteresowanie organizatorzy stają na głowie, aby powiększyć listę startową o kolejne 20 miejsc. Nie jest to jednak proste bowiem jest problem ze znalezieniem noclegów dla drużyn, a także chodzi o sprawy logistyczne. Póki co zawodnicy, którzy nie zdążyli z zapisami czekają z niecierpliwością na decyzję organizatorów.

Zawody odbędą się na jeziorze Trzesiecko oraz Wierzchowo w dniach 19-21 października 2018r.

O zawodach

Pomysł zorganizowania zawodów wędkarskich na jeziorach na terenie Szczecinka zrodził się w głowach dwóch pasjonatów wędkarstwa – Mariusza Getki oraz Łukasza Koczana. Pierwsza edycja nosiła nazwę Savage Gear Trophy SZCZECINEK 2017 i odbyła się w trzeci weekend października. Na starcie stanęło 66 dwuosobowych teamów, a areną zmagań były dwa, wspaniałe jeziora – Trzesiecko oraz Wierzchowo.

Założeniem Szczecineckich zawodów było promowanie nie tylko miasta i gminy Szczecinek, ale również idei łowienia dużych ryb, których we wspomnianych jeziorach nie brakuje. Dlatego też organizatorzy zmienili regulamin, podnosząc na czas zawodów dolne wymiary łowionych drapieżników. Okazało się to doskonałym pomysłem! Startujący w zawodach wędkarze bardzo chwalili ten pomysł, a wyniki ich zmagań tylko utwierdziły wszystkich w przekonaniu, iż lepiej skupić się na szukaniu dużych ryb. Po udanej pierwszej edycji stało się jasne, iż ta impreza musi stać się cykliczna. Przedstawiciele miasta Szczecinek postanowili połączyć swoje siły wraz z członkami teamu Crazy Fishermen i stworzyć imprezę, jakiej jeszcze w naszym kraju nie było.

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Sport