logo iszczecinek.pl

Polecamy Jak mieszkańcy odbierają jarmark świąteczny? [SONDA] Za 178 mln remontują linię kolejową. Efekty już widać [WIDEO] Pomocna dłoń pracowników Kronospan Polecamy

XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej

28.08.2017 09:46
A A A
Zdjęcie do artykułu XIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej
fot. Piotr Rozmus

Po raz XIII w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie odbył się dzisiaj (24.08) Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żołnierskiej. W kolejnej odsłonie imprezy wzięło udział 30 zespołów reprezentujących tożsame placówki. Festiwal uroczyście otworzyli dyrektor DPS Borne Sulinowo Krystyna Berdyńska i starosta Krzysztof Lis.

Trzeba przyznać, że organizatorzy mają wyjątkowe szczęście do pogody, bowiem podobnie jak w roku ubiegłym aura była wyborna, co podczas swojego okolicznego przemówienia zauważył starosta.

(…) Nie wiem jak to się dzieje, ale zawsze festiwalowi towarzyszy fantastyczna pogoda. Zakładam, że pani dyrektor zwraca się do opatrzności z jakąś szczególną prośbą (…) Witam Domy Pomocy Społecznej  i wszystkie instytucje, którzy są naszymi przyjaciółmi i zaszczyciły nas swoją obecnością. Cieszę się ogromnie, że będziecie państwo po raz kolejny uczestniczyć w tym festiwalu. Ufam, że wszystkie występy, których dzisiaj doświadczymy  będą okazją  nie tylko do rywalizacji, ale również zagwarantują nam wspaniałą zabawę(…)

W sposób wyjątkowy starosta przywitał  gościa honorowego festiwalu Halinę Kunicką. Zaraz potem dokonał losowania, dzięki któremu ustalono kolejność występów poszczególnych zespołów.

Na uczestników festiwalu  oprócz muzycznych doznań czekało jeszcze wiele innych atrakcji m.in.: prezentacja pojazdów i gadżetów militarnych, możliwość skonsumowania niezwykle oryginalnych wojskowych potraw oraz turniej strzelania z wiatrówki o Puchar Starosty Szczecineckiego.

Piotr Rozmus 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka