logo iszczecinek.pl

Polecamy Uciekali oplem przed policją. Kierowca zostawił pasażerów i zbiegł Kamil Kiljanek i Antoni Biedziuk zwycięzcami Grand Prix Szczecinka 2018 Kłęby czarnego dymu nad miastem. Na terenie działek płonęły opony i altanka [WIDEO] Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Wszystko zielone, radosne i obficie skropione whiskey. Tak jest dziś na całym świecie, a w Szczecinku już w przyszłym roku!

17.03.2017 11:36
A A A
Zdjęcie do artykułu Wszystko zielone, radosne i obficie skropione whiskey. Tak jest dziś na całym świecie, a w Szczecinku już w przyszłym roku!
fot. The Blackrock Irish Pub

Dziś Dzień Świętego Patryka, to narodowe i religijne święto Irlandii. To święto hucznie obchodzone oczywiście w samej Irlandii, ale nie tylko. Od wielu już lat jest to także dzień, w którym świętuje się praktycznie na całym świecie. W tym dniu najpopularniejszym kolorem jest zielony, kojarzący się jednoznacznie z zieloną wyspą. Wszędzie pojawiają się koniczynki, a tradycją jest wypicie szklanki whiskey, co najmniej. To święto to fenomen. Nie tylko jest dniem wolnym od pracy, ale także dniem kiedy wręcz nakazane jest sute raczenie się irlandzkimi alkoholami. Oczywiście to nie główny wyznacznik Świętego Patryka, liczy się przede wszystkim wspólna zabawa, wspólne spędzanie czasu, tańce, śpiewy i opowiadanie starych legend. To w taki sposób podtrzymuje się tradycję i kulturę.

Także w Polsce obchodzimy Dzień Świętego Patryka. W wielu miastacW Szczecinku powstaje prawdziwy irlandzki pubh organizowane są pochody, pokazy tańców irlandzkich i koncerty. W naszym mieście nie mamy żadnej specjalnej tradycji związanej z dzisiejszym dniem, ale jest bardzo duża szansa, że wkrótce się to zmieni. W Szczecinku, nad samym Trzesieckiem, powstaje nowy pub i będzie to właśnie pub irlandzki. The Blackrock Irish Pub na razie jest w fazie prac wykończeniowych.

-Co do planowanego otwarcia, bardzo chcielibyśmy wyrobić się na lato, ale w budowlance nigdy nic nie wiadomo, wykończeniówka lubi płatać figle - mówią właściciele.

Zatem tegoroczne Święto Patryka każdy obchodzić będzie jeszcze we własnym zakresie, ale według zapewnień właścicieli zmieni się to już w przyszłym roku.

-Dziś wielki, zielony dzień. Cała Irlandia się bawi. Wielka szkoda, że nie wyrobiliśmy się z otwarciem. Jak najbardziej przy najbliższym św. Patryku, chcemy celebrować to święto.

Jak na prawdziwy irlandzki pub przystało będzie pełna kuchnia, dużo kranów z piwami, w tym oczywiście Guinness. Muzyka na żywo, klimaty irlandzkie, folkowe, rockowe, transmisja meczy.

Wszystko wskazuje na to, że szykuje nam się w mieście ciekawe miejsce, które będzie mogło stać się nie tylko bardzo popularnym pubem, ale także ośrodkiem szerzenia kultury i muzyki irlandzkiej. My już nie możemy się doczekać przyszłorocznego Świętego Patryka. Tymczasem zapraszamy do posłuchania kawałka zespołu Carrantuohill, czyli polskiego zespołu grającego muzykę celtycką.

/ES/

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka