logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Toksyczne relacje i nieznośne pożądanie - słów kilka o nowym albumie James Button Band

29.06.2017 21:30
A A A
Zdjęcie do artykułu Toksyczne relacje i nieznośne pożądanie - słów kilka o nowym albumie James Button Band
fot. James Button Band / facebook

Szczecinecki zespół James Button Band, ukończył prace nad nowym krążkiem. Album jest już w sprzedaży, a poniżej rozmowa z frontmanem grupy - Kubą Leganem o tym jak powstawał album.

Ukazał się Wasz nowy album, na pewno włożyliście w niego sporo serca i energii?

K.L.: Pracowaliśmy nad nim od końca grudnia po drugą połowę lutego. Album składa się z 11 autorskich utworów, które powstały podczas prób między koncertami. Większość z nich mieliśmy już ograne bo od razu sprawdzaliśmy je na żywo. Jest też kilka utworów, które powstały dosłownie przed nagrywaniem albumu. Album nawiązuje do brzmienia początku lat 70's.

Jak wyglądały Wasze muzyczna działania przy nowym krążku?

K.L.: Prace nad albumem były pełne eksperymentów z manualnymi technikami nagrywania. Żadnych cyfrowych gitar. Eksperymentowaliśmy z odległościami mikrofonów od wzmacniaczy, żeby uzyskać głębię zgodnie ze szkołą, którą rozwinął Jimmy Page na albumach Led Zeppelin albo Eddie Kramer na albumach Jimmy'ego Hendrixa. Uzyskaliśmy myślę ciekawe własne brzmienie przez zastosowanie wspomnianych technik produkcji.  Materiał oraz strona graficzna zawiera parę ukrytych rebusów oraz przesłań. Podchodzimy do Rock n Rolla jak do pewnej odsłony teatru w związku z tym zawarliśmy pewien ezoteryzm na albumie.

Co chcecie przekazać w swoim albumie? O czym są teksty?

K.L.: Teksty utworów opowiadają o między innymi o koncertującym zespole - Another Sleepy Town, o miejscach pełnych toksycznych relacji międzyludzkich – Swamp, o nieznośnym pożądaniu - Jet Woman,  czy o złudzeniach młodych ludzi - Young Stupid Thoughts. Ktoś może uznać to za oklepane tematy, ale ludzie ciągle mogą się kochać, nienawidzić i pożądać - naszym przesłaniem jest to żeby CZULI. I żeby nie bali się swoich reakcji które powoli zostają zakamuflowane przez internet. Niech ludzie dotykają swoich serc i będą sobą.

Jesteście też członkiem Polskiej Sceny Vintage?

K.L.: James Button Band jest członkiem Polskiej Sceny Vintage  https://www.facebook.com/scenavintage/.  Scena ta gromadzi zespoły nawiązujące brzmieniowo do lat 60's  i 70's. Poczuliśmy się odpowiedzialni do promowania tej sceny w związku z tym otrzymaliśmy jej patronat i mamy nadzieje, że zwróci to uwagę ludzi, którzy chcą powrócić do tych brzmień i przeżywać je z nami. Więcej informacji jak kupić nasz album można znaleźć na naszej stronie na fb https://www.facebook.com/JamesButtonBand/

Album James Button Band promuje trasa "Another Sleepless Tour", która rozpoczęła się koncertem w Szczecinie. a zahaczy o Gdańsk, Stargard Szczeciński, Poznań, Warszawę, Wrocław i Zieloną Górę oraz kilka festiwali. Informacje o datach zespół podaje na bieżąco na swojej stronie.

Rozmawiała Eliza Świtling

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka