logo iszczecinek.pl

Polecamy Powiat dołoży do remontu wieży kościoła Mariackiego Porozumienie Samorządowe Szczecinek - Briefing w centrum miasta Briefing prasowy PiS w Zamku Mieszkańcy są naprawdę wkurzeni. Kto to zrobił? Polecamy

Teatr "Baj Pomorski" ponownie w Szczecinku! Mamy dla Was wejściówkę na spektakl "Bleee!"

06.10.2017 11:05
A A A
Zdjęcie do artykułu Teatr "Baj Pomorski" ponownie w Szczecinku! Mamy dla Was wejściówkę na spektakl "Bleee!"

Teatr "Baj Pomorski" z Torunia ponownie w Szczecinku! Tym razem przyjedzie ze spektaklem pt. "Bleee..."!

Jest on dedykowany dla dzieci już od 3 roku życia, aczkolwiek przedstawienie to składa się z wielu warstw, trafiających również do nieco starszej publiczności!

"Bleee..." to opowieść o motylku wyrzuconym z Królestwa Motyli i skazanym na odsiadkę w autobusie na pętli przy ulicy Kaczej!  Historia o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy. Dużo w nim śpiewu, muzyki i tańca!

Motyl ośmielił się stwierdzić, że skoro Królowa Motyli jest zawsze "akurat nieobecna", to zwyczajnie jej nie ma. Zostaje za to skazany na odsiadkę w nieczynnym autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Poznaje tam innych więźniów, wyrzuconych przez coś lub kogoś, albo przybyłych i zdecydowanych na więzienie z własnej woli - przez kompleksy i poczucie, że są bezużyteczni.

To: pająk bez nóg, osa bez żądła, poczwarka motyla - która wstydzi się  wyjść z kokonu, bo uważa, że jest za gruba - dwa brzydko pachnące karaluchy, oraz tajemnicza istota o dziwnym imieniu- Ble.

Wiktor, Daria, Antonio, Banderas i Mańka mieszkają w hippisowskim busie, jednak nigdzie nim nie jadą. Pomimo, iż są tam za karę, wcale nie chcą się stamtąd ruszać. Są na siebie skazani, ale nie umieją żyć razem, bo nie akceptują samych siebie. Uczy ich tego dopiero Paź Królowej. Pokazuje, że każdy z nich ma jakiś talent, że coś znaczy, że coś potrafi. 

,,Tak jak hippisi z lat 60-tych wierzyli, że świat jest na tyle ogromny, że bez problemu może pomieścić wszystkich ludzi - tak ja wierzę, że muzyka i sztuka jest tak wielka, że pomieści wszystkich z odrobiną talentu, i można ich będzie nazywać artystami." (Laura Słabińska)

7 października, godzina 14:00!

Bilety do nabycia w kasie kina Wolność!


Dla naszych Czytelników mamy jedno podwójne zaproszenie na spektakl. Trafi ono do jednej z osób, która udostępni lub polubi poniższy post na facebooku. Trzeba to zrobić do piątku (6.10) do godziny 14.00. Zwycięzca zostanie podany pod postem.

Nagrodę funduje SAPiK

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka