logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Proszę Państwa oto Miś. Dzień pluszowego misia w Misiu

25.11.2018 12:39
A A A
Zdjęcie do artykułu Proszę Państwa oto Miś. Dzień pluszowego misia w Misiu
fot. iszczecinek.pl

Miś to najlepszy przyjaciel każdego dziecka. Małe, duże, z długimi uszami czy bez – wszystkie gotowe do przytulania. W Kronospan Design Center odbył się Bal Misia – wszystko w ramach zbliżającego się święta pluszaka obchodzonego na całym świecie pod koniec listopada.

Jak przystało na prawdziwy bal dzieci przygotowały misiowe kreacje, które zaprezentowały podczas specjalnego pokazu na scenie. Wcześniej wszyscy wspólnie odśpiewali hymn przedszkola.

- Wszystkie dzieci już w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu uczą się hymnu, ten oczywiście mówi o Misiu. „Kocha Misia swe przedszkole, serca stamtąd nie zabiorę”, to fragment naszego tekstu. Dzieci śpiewając hymn czują się jedną wielką, radosną rodziną – mówi Marta Wiórek z Przedszkola MIŚ.

Tańce, zabawy, konkursy czy mydlane bańki, dzięki którym dzieci mogły przez chwile poczuć się jak w bajce. Na balu nie zabrakło także śniegu, który dał wiele radości maluchom. Kronospan wspólnie z Przedszkolem MIŚ przygotował sporą ilość misiowych atrakcji dla najmłodszych.

- Chcieliśmy, aby ten dzień był dla dzieci magiczny. Dzieciństwo to powinien być piękny czas w życiu każdego, czas beztroski, zabawy, ale też edukacji. Bardzo nam zależy, aby Przedszkole MIŚ, które ściśle współpracuje z Kronospanem, pełniło właśnie taką rolę kuźni radości i nauki, stąd staramy się wspólnie organizować tego typu wydarzenia  - mówi Joanna Jodłowska, członek zarządu Kronospan Polska.

Podczas zabawy nie zabrakło maskotki Misia, pluszak z logotypu bawił się wspólnie z dziećmi, a te chętnie robiły sobie z nim zdjęcia. Jeden z konkursów polegał na wymyśleniu dla niego imienia. Mimo iż w dzisiejszych czasach w kreskówkach misie już zbyt często nie występują, dzieci doskonale poradziły sobie z misiowym quizem.

- Z radością słuchaliśmy jak dzieci odgadywały imiona misiowych bohaterów na podstawie pokazywanych fragmentów bajek. Ta radość jest tym większa, że współczesne bajki to zupełnie inni bohaterowie jak ci, których podziwiali ich rodzice – mówi Jakub Piniarski HR Manager Kronospan Polska.

Światowy dzień misia przypada na 25 listopada, a obchodzony jest od 2002 roku. Data ta nie jest przypadkowa. Wszystko zaczęło się w 1902 roku, kiedy to ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych - Teodor Roosvelt wybrał się na polowanie podczas którego postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent polecił zwierzaka uwolnić. W amerykańskiej prasie w ramach zilustrowania wydarzenia powstał komiks, a jeden z jego czytelników, producent zabawek stworzył maskotkę podobiznę, nazywając ją Teddy Bear zdrabniając imię głowy państwa.

Spotkanie w Kronospan Design Center to kolejne już wydarzenie organizowane wspólnie przez lokalnego przedsiębiorcę oraz przyzakładowe Przedszkole MIŚ. 9 listopada przedszkolaki wzięły udział we wspólnym biciu rekordu w śpiewaniu Hymnu Państwowego.

inf. Adrian Kilan / Kronospan

 

 
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka