logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

"Piosenka jest dobra na zimę" po raz dwudziesty [WIDEO, FOTO]

27.01.2018 11:48
A A A
Zdjęcie do artykułu "Piosenka jest dobra na zimę" po raz dwudziesty [WIDEO, FOTO]
fot. iszczecinek.pl

W piątkowy wieczór w kinie Wolność odbyła się jubileuszowa edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenka jest dobra na zimę. Do naszego miasta przyjechali utalentowani wokaliści z całej Polski. Jak co roku w jury konkursu zasiadała gwiazda polskiej piosenki. W tym roku była to Małgorzata Ostrowska, która po ogłoszeniu wyników konkursu wystąpiła na scenie kina Wolność.

Nagrodę Grand Prix festiwalu Piosenka jest dobra na zimę 2018 zdobył Mateusz Pawłowski ze Świecia, który zaśpiewał utwór Hello Lionela Richie. W kategorii do lat 13 I miejsce zajęła Elena Tomaszewska z Lubina, która zaśpiewała utwór Strange birds. W kategorii 14-16 lat I miejsce wywalczyły: Wiktoria Zwolińska z Krakowa (utwór Not about angels) oraz Martyna Ćwik z Koszalina (utwór When we were young). I miejsce w kategorii 17 lat i więcej zdobyła Maja Wysoczańska ze Szczecinka, która zaśpiewała utwór grupy Mannam  - Krakowski spleen.

Piosenka jest dobra na zimę to nazwa ogólnopolskiego festiwalu, który od dwudziestu lat odbywa się na ziemi Szczecineckiej. Przez dziewiętnaście lat  ukierunkowany był na tematykę związaną z zimą, czyli kolędy, pastorałki, ale także piosenki luźno związane z tematyką zimową, aby w jubileuszowej dwudziestej edycji odmienić swój  wizerunek. Jak sama nazwa wskazuje zima jak i inne pory roku dobra jest na piosenkę - każdą piosenkę. W związku z tym festiwal „Piosenka jest dobra na zimę” stał się festiwalem piosenki o dowolnej tematyce, charakterze, stylu - wykonanej w dowolnym języku.

Zapraszamy do fotogalerii Marcina Wilka - marcinwilk.blogspot.com

 
Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 

UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka