logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Mieszkańcy nie chcą dyskoteki na plaży miejskiej. Urzędnicy mają już nową lokalizację

22.03.2018 17:57
A A A
Zdjęcie do artykułu Mieszkańcy nie chcą dyskoteki na plaży miejskiej. Urzędnicy mają już nową lokalizację
fot. iszczecinek.pl / Projekt Plaża w 2014 roku

Mieszkańcy ul. Mickiewicza, Mestwina, Matejki, Piłsudskiego, Klasztornej i Placu Kamińskiego nie chcą dyskoteki na plaży miejskiej. Pomysł dyskoteki „pod chmurką” zrodził się w szczecineckim ratuszu, o czym poinformował w jednym z programów samorządowych, burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Mieszkańcy wymienionych ulic, które znajdują się w pobliżu plaży miejskiej są przekonani, że weekendowe dyskoteki w pobliżu ich domów będą prawdziwą udręką.

Namiastką dla nas jako mieszkańców najbliższej okolicy był Projekt Plaża – towarzyszyły jemu niewiarygodne wrzaski i ryki pod naszymi oknami, dewastacja części parku – połamane ławki, wyrwane kosze na śmieci, połamane drzewka i inne nasadzenia, pijana młodzież, zbyt głośna muzyka. Istny horror!

Czytamy w piśmie skierowanym do ratusza, w którym możemy dodatkowo przeczytać:

Muzyka płynąca z nagłośnienia zakłócać będzie nasz normalny rytm dnia, przede wszystkim nocy. (…) Przypominamy i jednocześnie informujemy, że nie mamy wakacji tak jak młodzież szkolna i pracujemy w różnych instytucjach na terenie miasta i poza nim przez cały tydzień. Mamy prawo do odpoczynku i zregenerowania sił do dalszej pracy zawodowej. Spokoju potrzebują mieszkający tutaj w dużej liczbie ludzie starsi, schorowani.

Mieszkańcy uważają także, że dyskoteka nad brzegiem jeziora będzie niebezpieczna, a służby takie jak policja czy straż miejska nie będą w stanie zapewnić odpowiedniego bezpieczeństwa i porządku w parku jak i poza jego obrębem. Kilkudziesięciu mieszkańców, którzy podpisali się pod pismem, proponują inne miejsca na dyskotekę.

Proponujemy tereny, które za grube pieniądze zostały przystosowane do tego typu imprez: plac koncertowy albo Mysia Wyspa.

Dziś już wiadomo, że urzędnicy ponownie rozpatrzyli pomysł zorganizowania dyskoteki na plaży miejskiej i wstępnie podjęli decyzje o zmianie lokalizacji. Nowym miejscem ma być teren przy hali Ślusarnia, który tak naprawdę oddalony jest od plaży miejskiej o kilkaset metrów. Czy to będzie dobre miejsce na dyskotekę patrząc na wcześniejsze uwagi mieszkańców?

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
UWAGA: Komentarze niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.
Jeżeli uważasz, że dany komentarz nie powinien się tu znaleźć, zgłoś to administratorowi strony - [email protected]
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka