logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

MATERIAFEST. Behemoth i inne zespoły zapraszają do Szczecinka! Zobacz kto i kiedy będzie na scenie [WIDEO]

29.08.2017 14:40
A A A
Zdjęcie do artykułu MATERIAFEST. Behemoth i inne zespoły zapraszają do Szczecinka! Zobacz kto i kiedy będzie na scenie [WIDEO]
fot. Materiafest / fb

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury zaprasza na MateriaFest. Szósta już edycja festiwalu odbędzie się 2 września na Placu Koncertowym na osiedlu Zachód. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie grupa BEHEMOTH, w towarzystwie zespołów Illusion, Riverside, Materia, Koronal, Retrospective, Shinigami i Spatial. Start 2 września o godzinie 15:00.

Bilety w cenie 60zł poza stacjonarnymi punktami w Szczecinku – kino Wolność i Centrum Informacji Turystycznej, kupisz także poprzez: TICKETPRO, EBILET, KUPBILECIK.PL

Godzinowy rozkład jazdy na MateriaFest 02/09/2017

15:00 Spatial

15:40 Shinigami

16:20 Koronal

17:00 Retrospective

17:40 Materia

19:10 Illusion

21:00 Riverside

22:40 Behemoth

Na scenie zobaczymy

BEHEMOTH

Polski zespół death metalowy. Grupa powstała w 1991 r. w Gdańsku pod nazwą Baphometh. Jej założyciele, Adam Michał Darski (Nergal) oraz Adam Muraszko mieli wówczas po 14 i 15 lat. Próby zespołu odbywały się w piwnicy szkoły podstawowej. Pierwsze wydawnictwo, „Endless Damnation”, ukazało się w 1992 r. już pod nazwą Behemoth. Na gitarze zagrał Adam Malinowski (Desecrator). Darski i Muraszko zmienili pseudonimy na „Nergal” i „Baal”. W tym samym roku nagrali demo „ The Return of the Northern Moon” (rok później wydane nakładem firmy Pagan Records). Do składu zespołu dołączyli „Baeon von Orcus” (basista) oraz „Frost” (gitarzysta). Wkrótce potem powstało demo „…From the Pagan Vastlands”, które ukazało się dzięki Pagan Records. Płytę sprzedawano w wielu krajach Europy oraz w Stanach Zjednoczonych. Kolejny album, „Sventevith (Storming Near the Baltic)”, zaowocował umową z niemiecka agencją Solistitium Records. Wynikiem tej współpracy był kontrowersyjny album „Grom”. Behemoth po raz pierwszy (i ostatni) skorzystał z pomocy kobiecych wokalistek oraz użył tekstów w języku polskim. W 1998 r., po wielu zmianach w składzie, do zespołu dołączył nowy perkusista, Inferno. We współpracy z Inferno Behemoth nagrał płytę „Pandemonic Incantations”. „Satanica” z 1999 r. okazała się sukcesem komercyjnym w kraju i za granicą. Behemoth wyruszył w trasę koncertową, podczas której występował m.in. z Deicide, Rotting Christ i Ancient Rites. Kolejne pozycje w dyskografii zespołu to: „Thelema.6”, „Zos Kia Cultus (Here and Beyond)”, „Demigod”, „The Apostasy” i „Evangelion”.

RIVERSIDE

polska grupa wykonująca muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego. Została założona w 2001 roku w Warszawie przez perkusistę Piotra Kozieradzkiego, gitarzystę Piotra Grudzińskiego (zmarły w 2016), basistę i wokalistę Mariusza Dudę oraz klawiszowca Jacka Mielnickiego, zastąpionego w 2003 przez Michała Łapaja. Skład zadebiutował wydanym w 2003 roku albumem pt. Out of Myself. Płyta przysporzyła zespołowi pewnej popularności w Polsce, w tym za sprawą piosenki „Loose Heart” notowanej na Liście Przebojów Programu Trzeciego Polskiego Radia. Kolejne nagrania kwartetu ukazały się w 2005 roku na płycie zatytułowanej Second Life Syndrome. Była to pierwsza produkcja Riverside, która znalazła się w zestawieniu OLiS.

Trzeci album składu zatytułowany Rapid Eye Movement ukazał się w 2007 roku. Płyta przysporzyła zespołowi pierwszego, choć niewielkiego sukcesu w Holandii, gdzie trafiła na tamtejszą listę sprzedaży MegaCharts. W 2009 roku ukazała się czwarta produkcja Riverside pt. Anno Domini High Definition. Wyróżniony złotą płytą materiał znalazł się na szczycie listy najpopularniejszych płyt w Polsce (OLiS). Piąta płyta zespołu zatytułowana Shrine of New Generation Slaves została wydana w 2013 roku. Wydawnictwo dotarło do 2. miejsca zestawienia OLiS. Płyta trafiła także na listy przebojów w Niemczech, Belgii, Szwajcarii, Holandii i Finlandii. Był to największy sukces komercyjny w historii działalności zespołu.

W swej twórczości grupa poruszała takie zagadnienia jak zaburzenia psychiczne, miłość, czy konflikt wewnętrzny. Powszechnie kategoryzowany jako przedstawiciel rocka lub metalu progresywnego kwartet w swej twórczości odwołuje się ponadto do takich stylów jak: rock alternatywny, indie rock, hard rock, post-rock, heavy metal, metal alternatywny oraz rock eksperymentalny. Pomimo znacznej popularności, w tym głównie na europejskiej scenie muzyki rockowej i heavymetalowej grupa nigdy nie zyskała atencji mediów głównego nurtu w Polsce[1]. Byli i obecni członkowie grupy utworzyli lub współtworzyli liczne zespoły i projekty poboczne, m.in. takie jak: Hate, Thunderbolt, Lunatic Soul, Saltus, Kataxu, Domain, czy Swastyka.

ILLUSION

Gdybyśmy musieli wskazać najlepsze polskie zespoły hard rockowe, Illusion znalazłby się w ścisłej czołówce. Założona w 1992 roku przez Tomasza Lipnickiego, Jurka Rutkowskiego i Pawła Herbascha formacja szybko stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw ówczesnej estrady. To właśnie w latach 90. grupa wydała pięć rewelacyjnych krążków, z których pochodzą utwory „Nóż”, „Cierń” albo „Vendetta”.

Po siedmiu latach działalności panowie zdecydowali się zawiesić działalność artystyczną. W hibernacji, która była przerywana epizodycznymi koncertami (na jednym z nich we wrocławskiej Hali Stulecia pojawiło się 9 tysięcy widzów!), pozostawali aż do 2012 roku. W 2014 wydali szósty album, który powstał we współpracy z Adamem Ayanem – producentem odpowiedzialnym za brzmienie płyt Pearl Jam czy Nirvany. Koncepcyjne kompozycje z Opowieści przyciągają pod barierki na koncertach nie tylko tych, którzy pamiętają Illusion z lat swojej młodości.

W tym roku mija okrągłe ĆWIERĆ WIEKU od chwili założenia ILLUSION.

MATERIA

Hardcore metal, groove metal: Chyba nie będzie przesadą napisanie, że nawet bez udziału w talent show „Must Be The Music” chłopaki z Materii świetnie by sobie poradziły na rynku. Wiadomo, promocja, telewizja, i tak dalej, ale dobra muzyka zawsze obroni się sama, a Materia ze Szczecinka gra naprawdę dobrą muzykę. Do tego znakomicie wypada na koncertach, a tych zagrali naprawdę sporo, wliczając w to występ na dużej scenie Przystanku Woodstock. Można też było ich zobaczyć na m.in. : Sonisphere, Jarocin Festival, MetalFest, Wacken Open Air (Niemcy), Metal Blast (Egipt), EUROBLAST (Niemcy). Co grają? Nowocześnie brzmiący, mięsisty metal, utrzymany w fajnym klimacie. Kim są? Oto oni: Michał „Mihu” Piesiak (wokal, gitara basowa), Tadeusz „Tede” Piesiak (gitara, wokal), Adrian „Adi” Dubiński (gitara) i Jakub „Marcia” Marciniak (perkusja).

KORONAL

Projekt powołany do życia z końcem 2014 roku. Zaliczany niekiedy do nurtu „djrnt”, zespół tworzy nowoczesną muzyczną mieszankę z pogranicza death i progressive metalu, czerpiąc jednocześnie inspiracje z wielu różnych gatunków. Znakiem rozpoznawczym polskiego kwintetu są groove, monstrualne, pokręcone i wciągające riffy oraz złowieszcze pseudo – melodie. Debiutancki album „Flicker Away (marezec 2016) z miejsca zyskał pozytywne czy wręcz entuzjastyczne recenzje. W ciągu ostatniego roku zagrał m.in. Z Jinjer, Banishr, Shodan, Fractal Universe oraz Materia, wystąpił również na festiwalu Euroblast w Kolonii. Poza koncertowaniem i promocją debiutu KORONAL koncentruje się obecnie na produkcji nowego materiału, który ukaże się wkrótce.

RETROSPECTIVE

Retrospective to formacja reprezentująca młode pokolenie polskich zespołów prog rockowych. Swoją muzykę inspirują twórczością artystów z bardzo szerokiego spektrum gatunkowego. Nie zamykają się ściśle w jednej stylistyce. Często podróżują w rejony różnych odmian rocka, od tego art, po ten hard. Potrafią kreować klimatyczne muzyczne pejzaże przepełnione emocjami, ale również niespodziewanie drasnąć zaskoczonego słuchacza ostrym pazurem. Różnorodność ta i kontrasty spojone w całość sprawiają, że ich muzyka jest wyjątkowa.

Członkowie zespołu:

• Jakub Roszak – lead vocal

• Beata Łagoda – keyboard, backing vocal

• Maciej Klimek – guitar

• Łukasz Marszałek – bass guitar

• Robert Kusik – drums

SHINIGAMI

Członkowie renomowanych zespołów, takich jak  MaYaN, Orphanage, Bleeding Gods, Tribal Spirits and Silicon Head połączyli siły, tworząc nowy death trashowy band Shinigami. Holenderscy muzycy wydali 1 grudnia album „The Arcane Order”, który zawierał 6 utworów i był dostępny we wszystkich usługach strumieniowych online, w tym Spotify i Deezer.

SPATIAL

Horda Spatial powstała w styczniu 2010 roku. Kapelę założyło trzech obecnych muzyków Spatial, mianowicie Kubek, Jimi i Bocian. Początki były trudne – nie mieliśmy sali prób i szukaliśmy jakiegoś zajebistego miejsca, gdzie można by tworzyć nasze utwory.. W końcu udało nam się znaleźć miejscówę w Pyskowicach, co cieszy nas jak cholera, bo na miejscu i nie trzeba dojeżdżać. Gdy już próbownia była przerobiona do warunków, jakie nam odpowiadały zaczęliśmy granie, szukając w między czasie basisty oraz vokalu.

Mając w set liście już kilka utworów pojawił się pierwszy z basmenów Pędzel (Wojtas). Wojtas grał wcześniej w Besieger i razem z nami grał ponad rok; niestety odszedł i znowu zostaliśmy na jakiś czas bez basu. Kolejnym był Doctor,który gra razem z Vates, ale i on na długo nie zabawił – doznał kontuzji ręki. Jeżeli chodzi o wokal to też było kilku wokalistów, ale Strzyga obudził w nas drzemiące demony, o których chyba sami nie wiedzieliśmy, że tam siedzą, hehehe. Próby trwały, mieliśmy już nawet debiut sceniczny na wielkiej scenie u boku legendy heavy metalu-TSA. Oprócz tego pracowaliśmy nad utworami na demówę, Gdy materiał na demo został dopracowany w szczegółach i końcowe aranże mieliśmy dopracowane, uderzyliśmy do studia „No Fear” w Rybniku. Tam przy ogromnej pomocy Leona nagraliśmy w cztery dniu całe nasze pierwsze demo zatytułowane „Empire”.

Sesyjnym basistą był wtedy nasz zakręcony kumpel, Wołek (jeszcze raz dzięki, stary). Po nagraniach chcieliśmy wydać „Empire” w miarę naszych możliwości – głównie finansowych – profesjonalnie i myślimy iż efekt jest całkiem zacny, ale to odbiorcom oceniać.

Gdy byliśmy już totalnie wkurwieni brakiem basisty nagle zadzwonił Premier. Nie dość, że chce grać, to jeszcze jak się później okazało jest także z Pyskowic. Premier w mig złapał nasze wałki,w dwa miesiące naparzał oporowo cały nasz materiał. Niedługo po tym zagrał z nami pierwszy swój w Spatial koncert,graliśmy razem z Heretique (horda, w której wokalnie udziela się również Strzyga) oraz Stay Heavy.

źródło: helloween.com.pl

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka