logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Koncert The Rolling Stones - legendy rock and rolla zagrają w Polsce

27.03.2018 09:20
A A A
Zdjęcie do artykułu Koncert The Rolling Stones - legendy rock and rolla zagrają w Polsce
fot. MATERIAŁ PARTNERA

The Rolling Stones to legenda, której przedstawiać nie trzeba. Zespół z ponad 50-cio letnim stażem na scenie, milionami sprzedanych płyt oraz hitami znanymi każdemu śmiertelnikowi, w Warszawie zagra 8 lipca 2018 roku na stadionie PGE Narodowy. Poznajmy historię najgłośniejszej kapeli ostatniego 50-lecia.

Historia The Rolling Stones

The Rolling Stones powstało w 1962 roku w Londynie. Brytyjski zespół rockowy kreowany był w tamtych czasach na przeciwieństwo Beatlesów, przez co często nazywani byli alter ego Beatlesów. Zespół został założony przez Micka Jaggera oraz Keitha Richardsa. Początkowo banda nosiła nazwę Little Boy Blue And The Blue Boys, lecz dokładnie tego samego roku zmieniono ją na The Rolling Stones. Inspirację do tej nazwy Mick Jagger zaczerpnął z piosenki amerykańskiego bluesmana, Muddy’ego Watersa.

Stonesi już w latach 60-tych osiągnęli wielką sławę, a na ich koncertach ujrzeć można było tysiące fanów oraz fanek krzyczących pod sceną ich imiona oraz nazwę zespołu. W tym dziesięcioleciu powstały takie hity jak „Sympathy For The Devil”, „Paint It Black”, „Ruby Tuesday” oraz „Satisfaction”.

Niestety wspomniane dziesięciolecie nie zakończyło się dobrze dla Stonesów. Zespół nie dostał się na festiwal Woodstock, i z tego powodu zorganizował darmowy koncert w Altamont w Kalifornii (1969). Ten zaś zakończył się bardzo tragicznie. W trakcie show zginęły 2 osoby przez potrącenie samochodem, jeden ze Stonesów (Brian Jones) został znaleziony martwy w basenie, a członek gangu motocyklowego Hells Angels kilkukrotnie dźgnął nożem nastolatka, którego potem następnie przekopał na śmierć. Po koncercie do domu wróciło rannych około 850 fanów. Pomimo tych tragicznych zdarzeń Stonesi z impetem weszli w lata 70-te – udane płyty, nowe hity oraz dziesiątki zagranych koncertów.

Lata 80-te były dla The Rolling Stones czasem odpoczynku. Członkowie ekipy postawili na swoje solowe kariery w muzyce oraz aktorstwie. Założyciel zespołu, Mick Jagger, nagrał kilka solowych płyt, jednak nie odniosły one większego sukcesu. W latach 90-tych Stonesi powrócili na scenę rozpoczynając światową trasę koncertową. Od tamtego czasu zespół Micka w dalszym ciągu występuje na scenie – łącznie już ponad 50 lat.

Pierwszy koncert The Rolling Stones w Polsce

Pierwszy koncert brytyjskiego zespołu rockowego odbył się 13 kwietnia 1967 roku w Sali Kongresowej w Warszawie. Ich przyjazd do stolicy nie był planowany. Stonesi mieli zagrać początkowo w Moskwie, ale władze Rosji nie wyraziły na to zgody, gdyż obawiały się buntu społeczeństwa. Koncert w Warszawie został zapowiedziany 4 dni przed datą wydarzenia. W tamtych czasach mało kto posiadał telefon w domu, a listy potrzebowały wielu dni lub nawet tygodni na dostarczenie. Pomimo tego pod Salą Kongresową zgromadziły się tysiące fanów z całej Polski. Do tej pory nie wiadomo jak to jest możliwe, że informacja o koncercie rozeszła się tak szybko po całym kraju. Według niepotwierdzonych plotek Stonesi za wystąpienie mieli dostać dwa wagony polskiej wódki, ponieważ nasza waluta nie była w tamtych czasach wymienialna. Koncert The Rolling Stones w Polsce był wydarzeniem historycznym.

Koncert The Rolling Stones w Warszawie

Do tej pory Stonesi wystąpili w Polsce trzykrotnie. Ich ostatni koncert odbył się 11 lat temu w Warszawie. Po tak długiej nieobecności ponownie wracają do stolicy, by zagrać na stadionie PGE Narodowy w ramach światowej trasy koncertowej. Wydarzenie może okazać się historycznym, ponieważ perkusista zespołu, Charlie Watts, w ostatnim wywiadzie powiedział, że chciałby już odpocząć i nie miałby nic przeciwko, gdyby Stonesi przestali grać nawet następnego dnia. Możliwe jest więc, że koncert w Warszawie będzie ostatnim koncertem The Rolling Stones w Polsce. Takiej okazji nie można ominąć (sprawdź The Rolling Stones – bilety na koncert).

- MATERIAŁ PARTNERA -

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka