logo iszczecinek.pl

Polecamy Oddolna inicjatywa może zbudować nawet... szpital! Plaga pijanych kierowców w niedzielny poranek Wystawa pojazdów zabytkowych w „mechaniku” Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

Kalendarzowa jutro, astronomiczna dzisiaj. Przyszła wiosna!

20.03.2017 13:10
A A A
Zdjęcie do artykułu Kalendarzowa jutro, astronomiczna dzisiaj. Przyszła wiosna!
fot. iszczecinek.pl / archiwum

Dzisiaj o godzinie 11:29 rozpoczęła się astronomiczna wiosna, oznacza to dla nas wszystkich same dobre rzeczy. Po pierwsze dzisiejszy dzień i noc będą trwały tyle samo - po 12 godzin, ale już od wtorku dzień będzie coraz dłuższy. Wszyscy już chcielibyśmy, żeby dni kończyły się coraz później, a zmiana ta następuje właśnie dzisiaj.

Dziś przywitaliśmy wiosnę meteorologiczną i choć pierwszy wiosenny dzień nie zachwyca ciepłą i słoneczną pogodą, to według prognoz wszystko powinno zmienić się już w tym tygodniu.

Właściwie samo przeświadczenie, że trwa wiosna jest bardziej pocieszające. Pomału zaczynamy wykonywać prace ogrodowe, ozdabiać okna i klatki doniczkami z bratkami, z uśmiechem podziwiamy przebiśniegi i krokusy.

Pamiętajmy, że zrównanie dnia z nocą, czyli wiosenna równonoc, to dla dawnych Słowian było najważniejsze święto w roku. Nasi przodkowie świętowali narodziny życia po długiej i wyczerpującej zimie, i właściwie nadal po wiekach jest to bardzo dobra okazja do świętowania.

Dziś wiosna astronomiczna, jutro 21 marca pierwszy dzień wiosny kalendarzowej. Wiosna na którą w tym roku na pewno czekamy z utęsknieniem, bo zima rzeczywiście troszkę dała się nam we znaki, w końcu do nas zawitała. Teraz będzie już tylko jaśniej, cieplej i bardziej kolorowo.

/ES/

 

TVN Meteo Active/x-news

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka