logo iszczecinek.pl

Polecamy Globalnie, lokalnie, solidarnie zaprotestowali przeciwko przemocy wobec kobiet Kierował ciężarówką mając ponad 3 promile! W Szczecinku stanął kolejny paczkomat. Tym razem przy ul. Polnej Polecamy

James Button Band zagra na festiwalu Długa Noc Sztuki w Neustrelitz

15.07.2018 11:40
A A A
Zdjęcie do artykułu James Button Band zagra na festiwalu Długa Noc Sztuki w Neustrelitz
fot. James Button Band

W czerwcu ubiegłego roku grupa James Button Band rozpoczęła swoją trasę koncertową, która trwa do dzisiaj. Szczecineckie trio: Jakub Legan - lead vocal, guitar, Kamil Jurczak – bass, Kamil Kondała - drums, backing vocal, do tej pory zagrało ponad 30 koncertów na terenie naszego kraju. Już wkrótce grupa zagra swój pierwszy koncert za granicą.

-Graliśmy od Gdańska po Chorzów i Gliwice –mówi Jakub Jegan. -Poznaliśmy wiele innych zespołów i ludzi, zyskaliśmy wielu słuchaczy, którym spodobało się to co usłyszeli na żywo. Prawdę mówiąc, tak po cichu robiliśmy swoje odwiedzając 15 miast w kraju i grając ponad 30 koncertów, często dwa razy w tym samym mieście. Przed nami koncert w partnerskim mieście Szczecinka – Neustrelitz. Będzie to nasz pierwszy krok by pokazać naszą muzykę za granicą.

James Buton Band zagra 8 września w Neustrelitz podczas festiwalu Długa Noc Sztuki, który podobny jest do szczecineckiego Art Pikniku - teatr, taniec, muzyka. Grupa została zaproszona po tym jak organizatorzy zapoznali się z jej materiałem.

-Od pewnego czasu czuliśmy się na siłach by wystąpić za granicą, ale czasem nawiązać odpowiednie kontakty to rzecz trudna. Na szczęście dla nas, poznaliśmy kogo trzeba w odpowiednim czasie. Wysłaliśmy materiał organizatorom, którzy po zapoznaniu się z nim dali nam zielone światło. To nasze miasto partnerskie więc tym bardziej cieszymy się, że w jakiś sposób zacieśniamy więzi kulturowe z naszymi sąsiadami –dodaje Jakub Legan.

Dodajmy, że grupę będziemy mogli zobaczyć na żywo już w najbliższą sobotę podczas Art. Pikniku. Na scenę wyjdą około godziny 18:30.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka