logo iszczecinek.pl

Polecamy Zderzenie dwóch samochodów przed kinem [WIDEO] Atak zimy w powiecie szczecineckim Nowy żłobek na 40 miejsc Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

Jakub Legan - lider zespołu James Button Band ze Szczecinka

08.04.2018 10:04
A A A
Zdjęcie do artykułu Jakub Legan - lider zespołu James Button Band ze Szczecinka
fot. archiwum

Mateusz Pielka

Oto James Button Band. Ekipę tworzą trzy osoby, poza Jakubem Leganem, są to jeszcze Kamil Kondała i Kamil Jurczak. Ci młodzi, niesamowici ludzie od kilku lat grają koncerty w różnych miejscach w Polsce, wydali także dwa legalne albumy. Utalentowani, pracowici i pomysłowi szybko realizują swoje śmiałe plany. Zobaczmy więc jak „sprawy” się mają.

Jesteście po wydaniu debiutanckiego albumu “Another Sleepy Album” (czerwiec 2017). Co działo się w zespole od tego czasu?

Przede wszystkim byliśmy w trasie, podczas której promowaliśmy materiał zawarty na tej płycie. Celowaliśmy w miasta, w których jeszcze nie byliśmy. Poznawaliśmy uroki bezsenności i zmęczenia (śmiech). Nazwaliśmy trasę “Another Sleepless Tour” z (ang. Kolejna Bezsenna Trasa) i trafiliśmy z tym w dziesiątkę. Niektóre nasze rajdy z miasta do miasta były tak wyczerpujące, że nadal jak o tym myślę, to coś mnie boli w środku. Ale było warto, jeżdżenie i granie dla ludzi, którym podoba się nasza muzyka to coś co chce się powtarzać i coś z czego każdy muzyk jest zadowolony. Chyba, że jest się cyborgiem. Ale cyborgi chyba też chcą być zadowolone.

Jak to jest być zespołem ze Szczecinka? Jak miasto wpływa na waszą muzykę?

Szczecinek to miasto które wiosną i latem jest urokliwe i piękne, a jesienią i zimą potrafi być mocno depresyjne.

Pełna treść wywiadu, a także m.in. artykuł o odrodzeniu zespołu Danger i pożegnaniu tancerek z zespołem Rebelia w aktualnej Gazecie Szczecineckiej.

 

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka