logo iszczecinek.pl

Polecamy 40-centymetrowe dziury na parkingu Działacze Terry wręczyli ministrowi środowiska pismo. Co w nim było? Tak będą wyglądały wypożyczalnie rowerów Innowacyjny system ochrony powietrza w Kronospan Polecamy

I Gminne Spławikowe Zawody Wędkarskie za nami!

27.06.2017 10:00
A A A
Zdjęcie do artykułu I Gminne Spławikowe Zawody Wędkarskie za nami!
fot. Anna Kapelska

W minioną sobotę na stawach w Marcelinie odbyły się I Gminne Spławikowe Zawody Wędkarskie w kat. „Open”. W zmaganiach z rybą udział wzięli przedstawiciele 5 sołectw: Gwdy Małej, Gwdy Wielkiej, Jelenina, Omulnej i Parsęcka.

Bezkonkurencyjni w tych zawodach okazali się mieszkańcy Gwdy Wielkiej, zajmując trzy pierwsze miejsca. I tak III miejsce przypadło Michałowi Kurkowi, którego zdobycze ważyły łącznie 0,42 kg, II miejsce zajął Jakub Lenik z wagą ryb 0,62 kg a na I miejscu z wynikiem 0,70 kg uplasował się Mirosław Kolanus.

Na wędkach pojawiły się takie gatunki ryg jak: płoć, wzdręga, ukleja, okoń i szczupak. Łącznie z wody wyciągnięto prawie 4 kg ryb. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie Marek Cieślikowski – sędzia główny i Stanisław Miszczuk – sędzia pomocniczy.

Zwycięzcy odebrali z rąk  Wójta Gminy Szczecinek Ryszarda Jasionasa oraz z-cy Wójta Edyty Wieleby – Matyśniak piękne, pamiątkowe grawertony, natomiast wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy. Na koniec był czas na chwilę wytchnienia przy ognisku i pieczonej kiełbasce. Zawody bez wątpienia można uznać za udane. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, które już za rok.

Anna Kapelska 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka