logo iszczecinek.pl

Polecamy Park linowy nie powstanie w tym roku Dzieci z przedszkola Miś posadziły drzewka KredytOK: POŻYCZKI – KREDYTY - UBEZPIECZENIA! W jednym miejscu, w Twoim mieście Kronodrzewko, czyli ekologia przez zabawę Polecamy

Ferie zimowe w Szczecinku

15.01.2013 10:50
A A A
Zdjęcie do artykułu Ferie zimowe w Szczecinku
fot. iszczecinek.pl

Ferie zimowe w woj. zachodniopomorskim zaczynają się 28 stycznia i trwają do 10 lutego. Wszystkie dzieci, które podczas ferii zostają w Szczecinku, będą mogły skorzystać z półkolonii zorganizowanych w Szkole Podstawowej  nr 1 im. A. Mickiewicza w Szczecinku, z zajęć sportowych na hali przy Szkole Podstawowej  nr 4 oraz zapisać się do Feryjnych Sił Specjalnych – Kryptonim SAPiK.

W SP nr 1 na uczestników będą czekały m.in. zabawy integracyjne, wyjścia na szczecinecką pływalnię, do kina. Zaplanowane są także wycieczki po okolicach Szczecinka, a jeśli pogoda dopisze również wyjścia na sanki i na lodowisko.

Półkolonie w SP 1 skierowane są dla dzieci w wieku szkolnym. Wstępnie utworzonych zostanie 6 grup z możliwością zwiększenia tej liczby w przypadku zgłoszenia się większej ilości dzieci. Zajęcia są bezpłatne, a opłata za obiad wyniesie 7 zł. Jest to stawka ustalona w porozumieniu z MOPS-em. Zajęcia odbywać się będą przez dwa feryjne tygodnie (28.01 – 8.02) od pn. do pt. w godz. 9:00 - 15:00.

Dla najmłodszych dostępna będzie również hala przy SP nr 4. Tam nauczyciele wychowania fizycznego będą prowadzili zajęcia sportowo – rekreacyjne dla dzieci i młodzieży.

Samorządowa Agencja Promocji i Kultury przygotowała dla najmłodszych ferie pod znakiem wojska i survivalu. Zajęcia pod nazwą Feryjne Siły Specjalne – Kryptonim SAPiK rozpoczną się 28 stycznia na Placu Wolności o godz. 12:00. Wtedy to odbędzie się uroczysta odprawa młodych rekrutów. Następnie dzieci zostaną podzielone na pododdziały, w których będą "służyć" przez dwa tygodnie ferii.

Zajęcia survivalowo – militarne odbywać się będą w grupach:

- Reportaż – Misja Specjalna

- Młody Survivalowiec – sztuka orientacji w terenie

- Klub poligonowych braci mniejszych – dla miłośników zwierząt

- Baletnica z poligonu – taniec

- Wyrób glinianych naczyń

- Obozowe rozmaitości – gry, zabawy, konkursy

- Hiphopowa szkoła przetrwania

- Pracownia gadżetów i ozdób – barwy poligonu

- Wojskowy Obserwator Kronikarz

- Frontowa Gitara

Codziennie zajęcia będą rozpoczynały się odprawą i meldunkami z dnia poprzedniego. Uczestnicy indywidualnie będą zdobywać punkty, które będą trafiały do puli całego pododdziału.

Dodatkowo dla uczestników przygotowano wycieczki, m.in. do Muzeum Oręża Polskiego i Kamienny Szaniec oraz do Jednostki Wojskowej w Budowie. Będą wyjścia na ściankę wspinaczkową oraz wyjazd do Zagrody Wiejskiej.

Zajęcia prowadzone będą w okresie ferii zimowych od pn. do pt . w godz. 10:00 – 14:00. Ilość miejsc ograniczona. Zapisy pod nr. tel 94 372 36 97 lub osobiście w SAPiK-u przy ul. Kilinskiego 1. Koszt 40 zł za dwa tygodnie.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka