logo iszczecinek.pl

Polecamy Zużyli 5 tysięcy ton szyn i ponad 100 tysięcy ton tłucznia. Jesienią pociągiem do Runowa Pomorskiego bez utrudnień Policyjny pościg za hondą. Co kierowca miał na sumieniu? Światowy Dzień Zespołu Downa przed szczecineckim ratuszem Nowy żłobek od września w Trzesiece Polecamy

"Dary Lasu" już 8 września!

20.08.2018 11:04
A A A
Zdjęcie do artykułu "Dary Lasu" już 8 września!
fot. Organizator

Dary Lasu to impreza promocyjna organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku wraz z partnerami: Urzędem Miasta Szczecinek i Starostwem Powiatowym w Szczecinku.

Przedsięwzięcie pn. „Dary Lasu" ma charakter wielowymiarowy.

Edukacja i promocja

Las przyczynił się w znacznym stopniu do osiągnięcia istniejącego poziomu życia w cywilizowanym świecie. Jego funkcje zmieniały się w czasie, ale zawsze były bardzo ważne dla rozwoju materialnego i kulturalnego społeczeństwa. Dziś las jest miejscem powszechnie dostępnym, w którym możemy realizować swoje sportowe pasje i wypocząć. Wciąż pozostaje obiektem zainteresowań społeczeństwa. Dlatego przygotowaliśmy specjalna STREFĘ EDUKACJI I PROMOCJI, która przybliży zagadnienia związane z lasem i gospodarką leśną.

Las to nieocenione bogactwo darów przyrody. Dostarcza drewna, owoców, ziół, grzybów i jest miejscem życia dzikich zwierząt. Kształtuje i wpływa na warunki środowiska przyrodniczego. Reguluje stosunki wodne, zmniejsza erozję gleb, reguluje wahania temperatury, chroni przed wiatrem. Jednym z darów lasu jest dziczyzna – zdrowe ekologiczne mięso. DL to miejsce promocji dziczyzny. Przygotowaliśmy strefę kulinarną, w której zostanie przeprowadzona degustacja. Leśnictwo to także nauka i rozwój techniczny. Nasiennictwo i szkółkarstwo, geodezja i kartografia, inżyniera budowlana, ochrona przeciwpożarowa, maszynoznawstwo – to dziedziny bliskie leśnikom i obok wiedzy przyrodniczej, ściśle związane z ich pracą.

W ramach tegorocznej edycji DL skoncentrowaliśmy swoje działania na promocji projektów rozwojowych LP. W czasie imprezy będziemy korzystać z wartości merytorycznych takich projektów jak:

1. Leśne gospodarstwa węglowe,

2. Polskie domy drewniane – żyj w zgodzie z naturą,

3. Zdrowa żywność z polskich lasów,

4. OZE podstawą zaopatrzenia w energie elektryczną budynków i środków transportu PGL LP.

Promocja treści zawartych w projektach rozwojowych LP będzie się wyrażała w sposób praktyczny poprzez stoiska wystawiennicze nadleśnictw tworzących Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Środkowopomorskie”. Dla każdego z projektów przygotowana jest oprawa medialna w postaci spotów promocyjnych, informacji medialnej i środków dydaktycznych, które pomogą w prowadzeniu prezentacji projektu na głównej scenie, w czasie trwania imprezy.

Na DL obecni będą lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele branż, które prowadzą współpracę z LP, lub swoimi działaniami wpisują się w treści określone w projektach rozwojowych LP. Obecni będą przedstawiciele branży budowlanej, producenci wyrobów z drewna i produktów naturalnych, rzemieślnicy oraz firmy i instytucje opierające swoją działalność o środowisko naturalne. Swoje stoiska przygotowują także przedstawiciele branży turystycznej i handlowej.

Zaproszono do udziału artystów, których twórczość wpisuje się w kulturotwórczą rolę lasów, a jednocześnie ich udział będzie atrakcyjny dla zwiedzających.

Atrakcje na „Darach Lasu”:

1. Występ Zespołu Trębaczy Leśnych – Technikum Warcino,

2. Degustacja dziczyzny, (kilka kuchni),

3. Pokaz psów myśliwskich i psa specjalnego SW,

4. Pokaz ptaków drapieżnych,

5. Pokaz walk rycerzy,

6. Quiz wiedzy leśnej z nagrodami,

7. Przelot Mi2 i zrzut wody na jeziorze,

8. Pokaza samochodu elektrycznego LP,

9. Pokaz drwali,

10. Stoiska edukacyjne LP - edukacja,

11. Stoiska handlowe - wyroby naturalne,

12. Koncert zespołu ludowego,

13. Koncert Daria Adamczewska – muzyka popularna, covery,

14. Koncert zespołu Kacpra Mroczka, ETS – muzyka zagraniczna, covery,

15. Koncert Terne Roma - gwiazda wieczoru.

 Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w imprezie. Można zgłaszać chęć udziału do biura RDLP w Szczecinku.

 "Dary Lasu" już 8 września 2018 r., godz. 11.00 - 19.00, Park Miejski w Szczecinku (Muszla koncertowa).

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka