logo iszczecinek.pl

Polecamy Nowy żłobek na 40 miejsc Grypa belferska dopadnie SP 7? Więcej kursów i nowe trasy. Komunikacja Miejska wsłuchuje się w głosy mieszkańców Terapia kręgosłupa w Hotelu Viki. Zaproszenie Polecamy

"Dary Lasu" już 8 września!

20.08.2018 11:04
A A A
Zdjęcie do artykułu "Dary Lasu" już 8 września!
fot. Organizator

Dary Lasu to impreza promocyjna organizowana przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Szczecinku wraz z partnerami: Urzędem Miasta Szczecinek i Starostwem Powiatowym w Szczecinku.

Przedsięwzięcie pn. „Dary Lasu" ma charakter wielowymiarowy.

Edukacja i promocja

Las przyczynił się w znacznym stopniu do osiągnięcia istniejącego poziomu życia w cywilizowanym świecie. Jego funkcje zmieniały się w czasie, ale zawsze były bardzo ważne dla rozwoju materialnego i kulturalnego społeczeństwa. Dziś las jest miejscem powszechnie dostępnym, w którym możemy realizować swoje sportowe pasje i wypocząć. Wciąż pozostaje obiektem zainteresowań społeczeństwa. Dlatego przygotowaliśmy specjalna STREFĘ EDUKACJI I PROMOCJI, która przybliży zagadnienia związane z lasem i gospodarką leśną.

Las to nieocenione bogactwo darów przyrody. Dostarcza drewna, owoców, ziół, grzybów i jest miejscem życia dzikich zwierząt. Kształtuje i wpływa na warunki środowiska przyrodniczego. Reguluje stosunki wodne, zmniejsza erozję gleb, reguluje wahania temperatury, chroni przed wiatrem. Jednym z darów lasu jest dziczyzna – zdrowe ekologiczne mięso. DL to miejsce promocji dziczyzny. Przygotowaliśmy strefę kulinarną, w której zostanie przeprowadzona degustacja. Leśnictwo to także nauka i rozwój techniczny. Nasiennictwo i szkółkarstwo, geodezja i kartografia, inżyniera budowlana, ochrona przeciwpożarowa, maszynoznawstwo – to dziedziny bliskie leśnikom i obok wiedzy przyrodniczej, ściśle związane z ich pracą.

W ramach tegorocznej edycji DL skoncentrowaliśmy swoje działania na promocji projektów rozwojowych LP. W czasie imprezy będziemy korzystać z wartości merytorycznych takich projektów jak:

1. Leśne gospodarstwa węglowe,

2. Polskie domy drewniane – żyj w zgodzie z naturą,

3. Zdrowa żywność z polskich lasów,

4. OZE podstawą zaopatrzenia w energie elektryczną budynków i środków transportu PGL LP.

Promocja treści zawartych w projektach rozwojowych LP będzie się wyrażała w sposób praktyczny poprzez stoiska wystawiennicze nadleśnictw tworzących Leśny Kompleks Promocyjny „Lasy Środkowopomorskie”. Dla każdego z projektów przygotowana jest oprawa medialna w postaci spotów promocyjnych, informacji medialnej i środków dydaktycznych, które pomogą w prowadzeniu prezentacji projektu na głównej scenie, w czasie trwania imprezy.

Na DL obecni będą lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele branż, które prowadzą współpracę z LP, lub swoimi działaniami wpisują się w treści określone w projektach rozwojowych LP. Obecni będą przedstawiciele branży budowlanej, producenci wyrobów z drewna i produktów naturalnych, rzemieślnicy oraz firmy i instytucje opierające swoją działalność o środowisko naturalne. Swoje stoiska przygotowują także przedstawiciele branży turystycznej i handlowej.

Zaproszono do udziału artystów, których twórczość wpisuje się w kulturotwórczą rolę lasów, a jednocześnie ich udział będzie atrakcyjny dla zwiedzających.

Atrakcje na „Darach Lasu”:

1. Występ Zespołu Trębaczy Leśnych – Technikum Warcino,

2. Degustacja dziczyzny, (kilka kuchni),

3. Pokaz psów myśliwskich i psa specjalnego SW,

4. Pokaz ptaków drapieżnych,

5. Pokaz walk rycerzy,

6. Quiz wiedzy leśnej z nagrodami,

7. Przelot Mi2 i zrzut wody na jeziorze,

8. Pokaza samochodu elektrycznego LP,

9. Pokaz drwali,

10. Stoiska edukacyjne LP - edukacja,

11. Stoiska handlowe - wyroby naturalne,

12. Koncert zespołu ludowego,

13. Koncert Daria Adamczewska – muzyka popularna, covery,

14. Koncert zespołu Kacpra Mroczka, ETS – muzyka zagraniczna, covery,

15. Koncert Terne Roma - gwiazda wieczoru.

 Zapraszamy serdecznie do uczestnictwa w imprezie. Można zgłaszać chęć udziału do biura RDLP w Szczecinku.

 "Dary Lasu" już 8 września 2018 r., godz. 11.00 - 19.00, Park Miejski w Szczecinku (Muszla koncertowa).

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka