logo iszczecinek.pl

Polecamy Jedno dziecko, jedno drzewo. Ruszył nowy projekt leśników [WIDEO] Burmistrz popiera nauczycieli. Miasto zapłaci za dni strajkowe Są dodatkowe środki dla osób niepełnosprawnych Polecamy

Czy zjeżdżalnia Slip’n’Fly musi powstać nad Trzesieckiem?

30.08.2018 11:59
A A A
Zdjęcie do artykułu Czy zjeżdżalnia Slip’n’Fly musi powstać nad Trzesieckiem?
fot. wizualizacja / iszczecinek.pl

Ma mieć około 50 metrów długości, ponad 20 wysokości i ma zostać największą atrakcją turystyczną w Szczecinku, a może nawet jedną z ciekawszych atrakcji w kraju, bo jak na razie nikt w Polsce nie zdecydował się na taką inwestycję. Mowa o wielkiej zjeżdżalni do wody Slip’n’Fly.

Pomysł budowy gigantycznej zjeżdżalni zrodził się już w ubiegłym roku. Wtedy znaleziono firmę, która miała zająć się projektem i wyceną. Niestety kontakt z firmą się urwał, ale Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna nie wycofała się z pomysłu.

-Obecnie prowadzimy rozmowy z dwoma firmami, które mają czas do połowy września na przedstawienie wstępnych projektów i kosztorysów –mówi Mariusz Getka, prezes SzLOT-u. –Jeśli firmy wywiążą się z terminów, wtedy podjęta będzie próba, aby inwestycję wpisać do przyszłorocznego budżetu.

Pierwsza wersja zjeżdżalni, o której rozmawiano w ubiegłym roku, miała mieć 22 metry wysokości (dla porównania - 6 pięter) i miała posiadać dwa zjazdy: jeden miał „wyrzucał” do przodu, drugi – w górę, nawet na 15 metrów. Wstępnie inwestycję wyceniono na około 100 tys. zł. Kwota ta nie uwzględniała prac wokół zjeżdżalni takich jak drogi dojazdowe, parkingi i miejsca dla publiczności.

Wstępną lokalizacją miał być teren po byłej „Fali”. Pod uwagę brane są także inne miejsca – okolice plaży miejskiej i plaży wojskowej czy kąpielisko przy Świątkach.

Czy brano pod uwagę lokalizacje inne niż jezioro Trzesiecko, na przykład górka rynkowa -obok planowanego wyciągu narciarskiego?

-Ta lokalizacja również była brana pod uwagę, ale jest mało prawdopodobne, żeby taka instalacja powstała w tym miejscu. Poza samą zjeżdżalnią trzeba by było wybudować dodatkowo basen, a to wiązałoby się to z dużymi nakładami finansowymi –mówi prezes.

Chcesz być na bieżąco z najważniejszymi informacjami? Polub iszczecinek.pl na Facebooku!
Dołącz do największej grupy czytelników w Szczecinku!
 
 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka