logo iszczecinek.pl

Polecamy Uciekali oplem przed policją. Kierowca zostawił pasażerów i zbiegł Kamil Kiljanek i Antoni Biedziuk zwycięzcami Grand Prix Szczecinka 2018 Kłęby czarnego dymu nad miastem. Na terenie działek płonęły opony i altanka [WIDEO] Kronospan otworzył Centrum Badawczo - Rozwojowe Polecamy

Brzmienie lat 70 w stylu szczecineckiego trio [WIDEO]

27.03.2017 20:44
A A A
Zdjęcie do artykułu Brzmienie lat 70 w stylu szczecineckiego trio [WIDEO]
fot. James Button Band/facebook

James Button Band to szczecineckie trio, którego nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Zespół w swoim brzmieniu nawiązuje do muzyki rockowej wczesnych lat 70's. Kuba Legan, Kamil Kondała i Kamil Jurczak czerpią inspiracje z takich gatunków jak blues, rhythm and blues oraz rock psychodeliczny. Szczecineckie trio ma na swoim koncie wydaną w 2015 roku debiutancką EPkę z trzema utworami i  właśnie wypuścili zwiastun nadchodzącego albumu. Tytuł albumu to "Another Sleepy Album" a jego  wydanie planowane jest na czerwiec br.

-Jesteśmy już na ukończeniu prac nad tym jak album będzie wyglądał w pudełku. Możemy się też pochwalić, że album będzie pierwszą pozycją, która otrzymała patronat Polskiej Sceny Vintage.  W kraju powstała scena dla zespołów takich jak my nawiązujących do muzyki przełomu lat 60's i 70's. - mówi portalowi iszczecinek Kamil Jurczak, basista zespołu.

-Nagrywanie materiału trwało od końcówki grudnia do końca lutego. Po tym ja wydaliśmy EPkę w 2015 roku mieliśmy dużo koncertowania i nigdy nie było czasu żeby skoncentrować się na płycie. Poza tym dużo komponowaliśmy i dopiero jesienią 2016 zdecydowaliśmy, że nasz materiał jest na tyle ciekawy, że chcemy go zarejestrować. - dodaje Kuba Legan, wokalista.

Na razie zespół nie chce jeszcze zdradzić jaki konkretnie będzie materiał na nowej płycie. Jak zapewniają jego członkowie, Szczecinek dawno takiego brzmienia nie słyszał.

-Rejestrowanie utworów to inny świat niż granie na żywo. Można eksperymentować z brzmieniem co też uczyniłem. Zająłem się produkcją i cieszę się z tego co zamierzamy pokazać ludziom. Nie chcemy zdradzać jeszcze tytułów, ale będzie w tym dużo brzmienia wczesnych lat 70's podanych w naszym stylu, czyli nigdy nie wiadomo co zaraz się stanie - trochę więcej o materiale z nowej płyty zdradza Kuba Legan.

Wraz z zespołem zachęcamy wszystkich do oczekiwania na gotowy album. Więcej informacji podamy bliżej premiery albumu.

/ES/

 

.

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka