logo iszczecinek.pl

Polecamy ZST ma już swoje elektryczne auto Art Piknik startuje już w czwartek. Zobacz szczegółowy rozkład jazdy Latem do Uzdrowiska Połczyn Polecamy

BORNE SULINOWO. Jak biesiada to biesiada!

31.07.2017 09:35
A A A
Zdjęcie do artykułu BORNE SULINOWO. Jak biesiada to biesiada!
fot. Roman Tranbowicz

W sobotę Miejska Biblioteka Publiczna z grupą nieformalną oraz  Stowarzyszenie „Stacja Kultura” byli Gospodarzami I BIESIADY LETNIEJ w Bornem Sulinowie. Impreza odbyła się przy „Pensjonacie Ani” dzięki gościnności Państwa Anny i Jana Chmielowskich, którzy stworzyli doskonałe warunki do wspólnej zabawy i zadbali o ciepły poczęstunek.

Założeniem wydarzenia była integracja społeczności lokalnej podczas wspólnego biesiadowania. Od dawien dawna wiadomo bowiem, że biesiadowanie przy wspólnym stole, z muzyką i wspólnym śpiewem, tańcami i żartami łączą pokolenia, przełamują lody i łagodzą obyczaje. Tak też się stało!

Zainteresowanie I Biesiadą Letnią przeszło nasze najśmielsze oczekiwania. Planowaliśmy, że przyjmiemy do 200 osób, okazało się jednak, że uczestniczyło jednocześnie przynajmniej 300, a wziąwszy pod uwagę jeszcze rotację uczestników, biesiadę odwiedziło jeszcze więcej  gości. To może znaczyć tyle, że potrzebujemy okazji do wspólnego zasiadania do stołu.

O profesjonalny przebieg imprezy zadbali panowie prowadzący Roman Sokulski i Staszek Bartoszewicz, zachęcając do wspólnego śpiewania, zabawiając żartami i dbając o swojską atmosferę spotkania. Nie brakło konkursów, w których uczestnicy chętnie brali udział. Wyłoniliśmy zwycięzcę picia trunku na czas, najmłodszego i najstarszego biesiadnika - 8 miesięczną panienkę i 88-letnią panią, daliśmy szansę ujawnić się indywidualnym talentom wokalnym- małej Zuzi i panu Kaziowi.

Podczas biesiady gościliśmy lokalne zespoły: Jarzębiny, Stokrotki, Wrzosy z ich instruktorem muzycznym panem Wojciechem Więckowskim , Spocznij, Borneńskie Podlotki z maestro Romanem Sokulskim oraz gościa specjalnego wydarzenia – zespół Swojacy z Sitna, chętnie włączając się do wspólnego śpiewania dzięki przygotowanym Śpiewnikom biesiadnym. Do tańca zaśpiewali i zagrali nam także Kazimierz Fabiszewski na saksofonie i Tadeusz Kulicki na skrzypcach.

Jak przystało na profesjonalną imprezę, uroczystość miała swoje ramy. Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie - Iwona Gajewska-Tranbowicz, Prezes Stowarzyszenia „Stacja Kultura – Roman Tranbowicz oraz członkowie grupy nieformalnej- Marta Kątny i Roman Sokulski  rozpoczęli oficjalnym powitaniem gości i dokonali otwarcia I Biesiady Letniej oraz zamknęli serdecznymi podziękowaniami za wspaniałą, wspólną zabawę  i życzeniami spotkania za rok.

Wszystko wskazuje na to, że I Biesiada Letnia w Bornem Sulinowie stanie się imprezą coroczną i wpisze się na stałe w wakacyjny kalendarz imprez.

Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w ramach Programu Społecznik ze środków Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego.

Tekst:
Iwona Gajewska-Tranbowicz
Dyrektor
Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Bornem Sulinowie
Zdjęcia:
Roman Tranbowicz
Stowarzyszenie „Stacja Kultura”
w Bornem Sulinowie

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka