logo iszczecinek.pl

Polecamy Dzieci przyprowadziły rodziców do szkoły Ciężarówka z żywnością zawisła na skarpie Jerzy Hardie-Douglas: Starosta postanowił dalej rządzić w starostwie z PiSem Oferta pracy dla kierowców kat. C + E, HDS Polecamy

Behemoth na scenie, a katolicy obok w kościele przeproszą Boga za koncert

31.08.2017 09:51
A A A
Zdjęcie do artykułu Behemoth na scenie, a katolicy obok w kościele przeproszą Boga za koncert
fot. iszczecinek.pl

Pomimo protestów środowisk kościelnych, które nie zgadzają się z tym, aby w Szczecinku wystąpił zespół Behemoth w ramach MateriaFest, koncert i tak się odbędzie. Już w najbliższą sobotę od godziny 15:00 ze sceny na placu koncertowym przy ul. Kołobrzeskiej zabrzmią pierwsze rokowe dźwięki.

Behemoth na scenę wejdzie dopiero około godziny 22:40. Tuż obok, bo zaledwie kilkaset metrów od sceny, w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, od godz. 15:00 do 24:00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji wynagrodzenia Bogu.

„2 września, ma się odbyć w naszym mieście planowany koncert zespołu satanistycznego, który w tekstach swoich piosenek obraża wprost Boga, Najświętszą Maryję Pannę i świętych, a tym samym wszystkich wierzących. W tym dniu w parafii pw. Miłosierdzia Bożego, od godz. 15:00 do 24:00 będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu” – czytam w ogłoszeniach parafialnych.

Protesty środowisk kościelnych rozpoczęły się już kilka miesięcy wcześniej. W marcu w parafiach w mieście księża odczytywali list przeciwko koncertowi Behemotha. Według księży, Behemoth to satanistyczny zespół, który promuje aborcję i nienawiść do Boga oraz obraża uczucia katolickie. Przeciwko koncertowi protestowało także część szczecineckich radnych i mieszkańcy, którzy pisali petycje do organizatora – Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. Z protestami środowisk kościelnych nie zgadza się jednak burmistrz miasta - Jerzy Hardie-Douglas, który zaznaczył, że na koncert pójdą tylko ci, którym odpowiada taka muzyka, a odwołanie koncertu Behemotha byłoby ograniczeniem wolności sztuki.

Na środowej konferencji prasowej burmistrz zapowiedział, że nie ugnie się przed protestującymi. –Wielkie brawa dla burmistrza. Bur-miszcza – powiedział Nergal, lider Behemotha, który podziękował burmistrzowi za to, że nie ugiął kolan przed Kościołem.

 

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka