logo iszczecinek.pl

Polecamy Główna wygrana w Mini Lotto padła w Szczecinku Kolejny pijany kierowca ciężarówki na ulicach Szczecinka. Miał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów Chciała kupić warzywa... ze sklepu wyszła z gekonem Dworzec zmieni swoją funkcję. Tanio nie będzie Wypadek na rondzie. Rowerzysta zabrany do szpitala Polecamy

Andrzej Poniedzielski spotkał się z mieszkańcami Bornego Sulinowa

10.10.2017 09:27
A A A
Zdjęcie do artykułu Andrzej Poniedzielski spotkał się z mieszkańcami Bornego Sulinowa
fot. MBP Borne Sulinowo

W poniedziałek na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie mieszkańców leśnego miasta z autorskim repertuarem odwiedził (większości dotychczas znany jedynie z  ekranu telewizora) poeta, pieśniarz, satyryk, konferansjer, autor tekstów, aktor - Andrzej Poniedzielski.

Spotkanie autorskie odbyło się auli Budynku Kulturalno-Oświatowego, która została wypełniona po brzegi. To dowód na to, że społeczność pragnie spotkań z artystami najwyższej próby.

Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Bornem Sulinowie- Iwona Gajewska-Tranbowicz, powitała serdecznie wszystkich gości, dziękując za tak liczne przybycie. Sama prezentacja bohatera wieczoru odbyła się w zabawnej, nieco przewrotnej atmosferze, serdecznie odebranej przez samego artystę. 

Gość wieczoru  w niezwykle swobodny i dowcipny sposób opowiedział o swojej drodze działalności artystycznej, o swoich inspiracjach twórczych, dorobku i doświadczeniach estradowych. Konkluzja nasunęła się samoistnie- życie jest niekończącą się skarbnicą tematów na skecz, tekst, wiersz, piosenkę, refleksję… Całość urozmaicona nieprzypadkowo dobranymi piosenkami zrobiła na słuchaczach ogromne wrażenie, czego dowód dali owacjami na stojąco i koniecznym bisem.

Stworzona przez managerkę pana Andrzeja możliwość zakupu książek i płyt prezentujących dorobek artysty pozwoliła także na zdobycie autografu i dedykacji, a nawet na chwilę indywidualnej rozmowy.

Wieczór był niezapomniany dla wszystkich przybyłych. Niecodziennie mamy możliwość poznać osobiście czy chociaż zobaczyć na żywo kogoś tak niezwykłego, kto, wydawałoby się, zarezerwowany jest tylko dla prawdziwie dużych scen i równie dużej publiczności. Tym większa nasza wdzięczność dla pana Andrzeja Poniedzielskiego, że uczynił nam ten zaszczyt i odwiedził naszą miejscowość, nie wahając się ani przez chwilę.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu „Wierny przyjaciel” z programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Partnerstwo dla książki” 2017 realizowanego przez Instytut Książki w Krakowie ze wsparciem Burmistrza Bornego Sulinowa i Stowarzyszenia Stacja Kultura oraz Nadleśnictwa Borne Sulinowo.

MBP Borne Sulinowo

Komentarze

comments powered by Disqus

Popularne tematy w dziale Rozrywka